Jaký máte vztah ke sladkostem? Změnte špatné návyky!

Jaký máte vztah ke sladkostem? Změnte špatné návyky!

Milujete sladkosti všeho druhu a neumíte si bez nich představit odpolední siestu u kávy nebo napěněného capuccina? Jaký je váš vztah k tabulce mléčné čokolády? Užíváte si jen její chuť nebo se prostřednictvím pamlsků vždy nejlépe uklidníte? Mrněte s námi na článek, který vám dá odpověď na to, zda vaše nezřízené chutě na sladké mohou souviset s pocity deprese nebo s tím, že vašemu organismu chybí další cenné látky. 


 

 

Prožíváte smutné nebo psychicky náročné období, kdy máte pocit, že se vám nic nedaří a přitom vás honí mlsná na nejlépe celou tabulku mléčné čokolády nebo karamelových bonbonů? Máte vypozorováno, že tyto chutě přichází denně bez výjimky? Zkuste si  najít jiný zdroj, jež vás uvede do pohody. Co byste řekla třeba cvičení? Během vyvíjení fyzické aktivity se v těle vytváří tzv. hormony štěstí, což by bylo pro vás opravdu báječným řešením. V opačném případě zkuste čokoládu a další laskominy vyměnit za ovocný salát s domácí šlehačkou nebo za pár kousků hořké čokolády.

 

Sladký zvyk, špatný to zvyk

Pozor dejte také na to, když vycítíte, že vaše chutě na mlsky jsou podmíněny zvykem například už od dětství. Tento sladký zvyk se ne zrovna lehce mění, pokud je beze změny provozován pořád stejně. Doporučují se změnit stravovací návyky. Jezte častěji menší porce, dostatečně pijte a zařaďte do jídelníčku také co nejvíc vlákniny, ta skvěle zasytí. V internetových diskuzích si chválí také vyčištění zubů nebo žvýkání mentolové žvýkačky.

 

Nedostatek látek v těle

Hříšné a často opakující se chutě na sladké také mohou být poslem toho, že tělu něco schází. Tímto způsobem se vyznačuje nedostatek železa, hořčíku nebo mědi.

 

 

Text: Lenka Zelnitiusová