Zhubněte do plavek bez drastických diet!

Zhubněte do plavek bez drastických diet!

Stačí pít jen zásaditou vodu. Překyselení organismu mnoho vědců spojuje se stále více se vyskytující nadváhou. Asi nejrozsáhlejší práci v této oblasti odvedl uznávaný americký mikrobiolog a nutricionista, doktor Robert O. Young. Ten zastává názor, že u většiny lidí podk


Stačí pít jen zásaditou vodu. Překyselení organismu mnoho vědců spojuje se stále více se vyskytující nadváhou. Asi nejrozsáhlejší práci v této oblasti odvedl uznávaný americký mikrobiolog a nutricionista, doktor Robert O. Young. Ten zastává názor, že u většiny lidí podkožní tuk není ukládán jako zásoba živin, ale že je ukládán proto, aby do této tukové tkáně tělo mohlo odkládat nebezpečné kyseliny a další toxiny.

woman with healthy food

Organismus schraňuje tuk jako obranu proti přílišné produkci kyselin vznikajících z nevhodné stravy. Některé z kyselin se vyloučí střevem, močí a kůží, ale všechno ostatní, co zůstane, musí být zneutralizováno. Nadbytečné kyseliny v těle začnou narušovat buňky v tkáních a orgánech. Stejně jako když naložíte maso do nálevu, aby zkřehlo. Rozpadem buněk se organismus dostává do sebezáchovného modu; v zoufalé snaze se zachránit využívá tuk ze stravy i ze svých zásob, ať to stojí, co to stojí. Tuk na sebe váže kyseliny a někdy se vyloučí z těla ven. Tuk je však využíván především k tomu, aby tyto kyseliny uchoval. Z krátkodobého hlediska je to dobře. Organismus se chrání před bezprostředním poškozením kyselinami. Horší už však je, že dlouhodobě vytvářejí zásoby tuku spoustu zdravotních problémů. Proto mnoho lidí není schopno zhubnout ani při sníženém příjmu stravy. Dr.Young ve svých pokusech dokázal, že pokud lidé upraví svou acidobazickou rovnováhu, jejich hmotnost se sama upraví do normálu. Pokud ale začnete držet nízkokalorickou dietu bez odkyselení, dojde k opačnému efektu. S úbytkem tuku se do organismu uvolní nashromážděné kyseliny a další toxické látky uskladněné v tuku. Kyselost organizmu se začne rychle zvyšovat. Jakmile dietu ukončíte, organismus vyvine maximální snahu tukovou tkáň zase obnovit a kyseliny do ní uložit. Jen trvalý přechod ke zdravé, zásadotvorné stravě a nápojům může přinést trvalé zhubnutí. Jedním z nápojů, který může výrazně upravit acidobazickou rovnováhu těla je ionizovaná zásaditá voda. Je to voda vyráběná pomocí elektrodialýzy. Výsledkem je voda s nadbytkem iontů OH- a tím pádem zásaditým pH. Vliv ionizované vody na obezitu je dobře vědecky popsán. Největšími průkopníky v této oblasti jsou vědci z Yonseiské univerzity R. M. Coles Ignacio a K.J. Lee, kteří jako první zveřejnili vědecký výzkum stvrzující antiobézní účinky ionizované zásadité vody. Díky záporné hodnotě ORP (Oxidačně redukční potenciál) přispívá k eliminaci tzv. volných radikálů v těle. Vodík obsažený ve vodě v aktivní i molekulární formě je silným antioxidantem.

sklenice_BL

Důležitý je také vliv ionizace na vstřebatelnost vody do organismu. Molekuly neupravené vody se shlukují do skupin, zvaných klastry. Klastr tvoří 12 až 18 molekul. Takovýto shluk je příliš velký, jeho pronikání tkáněmi je pomalé. Oproti tomu ionizovaná voda tvoří klastry jen 5 až 8 molekul. Proto se vstřebává do tkání a hydratuje buňky daleko rychleji a snadněji. Také daleko lépe vyplavuje z těla nečistoty a škodliviny.

Abychom ozdravili své tělo, stačí udělat jednoduchou věc

Po dobu cca třiceti dnů pít litr zásadité vody denně, místo vody obyčejné.  A výsledky se dostaví. Na rozdíl od jiných prostředků můžete ozdravné působení zásadité vody sledovat na vzrůstu pH vaší moči a slin za pomoci pH metru nebo indikačního papírku. Pomocí papírku můžete i vyzkoušet zda odkyselení potřebujete. Papírky ale musí být určeny pro měření moči, nebo pro oblast 5-7,4 pH. Základními papírky 0-14 pH toho moc nezměříte, mají v neutrální zóně nízké rozlišení. Dále postupujte dle návodu výrobce pH metru nebo papírků. Výsledek by měl být u zdravého člověka tento: ranní moč           5,5 - 7,0 pH po snídani           cca   7,5 pH před obědem   7,0 - 7,5 pH po obědě            7,5 - 8,5 pH před večeří        7,0 - 8,0 pH po večeři             6,8 - 7,0 pH Další možností je kontrola pH slin, která je průkaznější než z moči. Měření ale musí probíhat ráno na lačno.  Pro měření je však potřeba získat tu část slin, která se tvoří pod jazykem.  Postup je tento: předkloňte se, otevřete ústa, zvedněte jazyk a pohybujte jím několikrát vlevo a vpravo. Pak jazyk pomalu položte zpět. Tuto tekutinu přelijte přes spodní ret a kápněte na indikační papírek. PH slin by nikdy nemělo klesnout pod 6,8. Pokud zjistíte 6,3 a méně, jedná se o překyselení a je třeba se zamyslet nad svým jídelníčkem a způsobem života. Nebo použít ionizovanou zásaditou vodu. Nejlépe je však udělat oboje.