Mokré plavky, sladkosti, bazén a… pozor na záněty!

Mokré plavky, sladkosti, bazén a… pozor na záněty!

Léto, teplo, výlety a časté koupání?
Do batůžku si každý z nás sice zabalí něco jiného, ale rozhodně byste neměly zapomenout na tři věci - krém na opalování, dostatečný pitný režim a prevenci ženských zánětů. Ale jak na to?
S krémem a hydratací si jistě poradíte hravě sama a jak na prevenci zánětů, vám už poradíme.


Výtok, svědění, pálení či bolest v podbřišku - to jsou v letním období nejčastější důvody návštěvy gynekologické ordinace. Hlavní příčinou je vaginální zánět - tedy narušení rovnováhy poševního prostředí.

Hygiena - ani moc, ani málo

Pro prevenci zánětů je důležitá dostatečná hygiena, ani s tou by se to však nemělo přehánět. Nadměrná hygiena a zejména používání parfémovaných gelů a mýdel není příliš vhodné, obzvlášť pokud je vaše pokožka citlivá. Volte nejlépe prostředky neparfemované s kyselým pH.

Ach, to oblékání

Syntetické materiály, úzké a těsné džíny a punčocháče nejsou nejlepší volbou pro letní oblékání. Dejte přednost bavlně před „syntetikou“ - kvalita materiálu oblečení hraje v prevenci vaginálních zánětů významnou roli.
A k létu samozřejmě patří také plavky - po koupání se je snažte co nejdříve vyměnit za suché oblečení. Nejenže snížíte riziko zánětu, ale jistě vám bude také příjemněji. Tip: Pořiďte si na léto plavky dvoje - můžete je tak vždycky vyměnit za suché.

 

Dobroty a přeslazené nápoje

Jídlo a pití má vliv na celou řadu látek v krvi. Zvýšené množství cukru nejenže nesvědčí vaší štíhlé linii, ale také výrazně zvyšuje riziko zánětu.

 

Zánětům brání laktobacily

V pochvě se běžně vyskytují různé typy bakterií, které jsou ve vzájemné rovnováze. Hlavním druhem bakterií, které tuto rovnováhu udržují, jsou laktobacily. Tyto bakterie zajišťují v pochvě kyselé prostředí, které brání
v růstu choroboplodným mikroorganismům. Jako prevence zánětů a podpora rovnováhy může sloužit například Feminella Vagi C, která za pomocí vitamínu C okyseluje vaginální sliznici a zabraňuje růstu nežádoucích škodlivých bakterií.

 

Jak léčit vaginální zánět

Léčba není většinou příliš složitá, vyžaduje však správnou diagnózu lékaře a dodržování jeho doporučení.
Mezi nejčastější typy léčby patří antimykotika (vaginální tablety nebo krémy) a tablety k polykání (pouze na lékařský předpis, předepíše lékař). Pokud jsou potíže opakované nebo již přešly do chronické podoby, je většinou nutná dlouhodobá léčba a případně také změna životního stylu v oblasti stravování a oblékání.

 

 

Další informace můžete najít na webu www.zenskezanety.cz