Jak vybrat kvalitní zimní bundu za rozumné peníze?

Jak vybrat kvalitní zimní bundu za rozumné peníze?

Letní období se nezadržitelně blíží ke svému konci a tak je již teď dobré popřemýšlet nad tím, zda máme šatník připravený na pomalu se blížící podzimní a zimní období. Nedílnou součástí každého zimního šatníku by měla být také kvalitní zimní bunda. Ta poskytn


Letní období se nezadržitelně blíží ke svému konci a tak je již teď dobré popřemýšlet nad tím, zda máme šatník připravený na pomalu se blížící podzimní a zimní období. Nedílnou součástí každého zimního šatníku by měla být také kvalitní zimní bunda. Ta poskytne ochranu v sychravém a chladném počasí a výrazným způsobem snižuje riziko nachlazení. Jak ale vybrat kvalitní zimní bundu z tak široké nabídky, kterou lze na trhu nalézt?

zimni bundy

Kam za nákupem zimní bundy vyrazit?

Míst, kde si lze dnes zimní bundu vybrat a zakoupit, je celá řada. Najdete ji dokonce i v nabídkách supermarketů, a to za již za pár set korun. Pokud chcete ale bundu z opravdu kvalitních materiálů, vyhněte se podezřele výhodným nabídkám a vyrazte za nákupem raději ke specializovaným prodejcům. Příliš levné zimní bundy bohužel dokonalou a účinnou ochranu v chladném počasí nenabídnou. Je to jednoduše dáno tím, že při jejich výrobě byla hlavním zadání právě co nejnižší cena a tomu byla podřízena i kvalita použitých materiálů. Nejvýhodněji se dnes dá zimní bunda koupit prostřednictvím internetu, a to z pohodlí domova. Zimní bunda tak dorazí až k Vám a v případě, že by Vám vybraná velikost neseděla, lze ji bez problémů během 14 dní prodejci vrátit nebo vyměnit za lépe padnoucí velikost.

Co při výběru bundy sledovat?

U zimní bundy jsou zásadní dva základní parametry, a to její nepromokavost a prodyšnost. První z nich je udávána tvz. vodním sloupcem v milimetrech a u zimních bund pro běžné městské nošení postačí hodnota mezi 3 až 5 000 milimetry. U lyžařských bund jsou samozřejmě nároky na nepromokavost vyšší a jejich nepromokavost se pohybuje leckdy i kolem 20 000 milimetrů. To, jak komfortně se v zimní bundě budete cítit, ovlivňuje ale také její prodyšnost. Ta zabraňuje přehřátí organismu, zajišťuje odvod potu a brání tak riziku nachlazení. Mimo tyto dva hlavní parametry mají kvalitní zimní bundy řadu vychytávek. Například některé u nás velice oblíbené dámské zimní bundy Hannah lze pořídit s odnímatelnou nebo nastavitelnou kapucí, lepenými švy nebo odepínatelným sněhovým límcem. To se hodí zvlášť v případech, kdy chcete s bundou vyrazit i na hory.

Které barvy budou letos vládnout?

Většina výrobců kvalitních zimních bund již představila svoje kolekce a během pár týdnů se letošní modely zimního oblečení objeví na pultech obchodníků. Nabídka barev je letos opravdu široká a rozhodně bude z čeho vybírat. Přestože i letos budou s největší pravděpodobností prodejům vládnout zimní bundy s převažující a praktickou černou barvou, na výběr bude i z barev mnohem pestřejších. Například zimní bundy Hannah nabídnou možnost výběru i z barevných kombinací tvořených růžovou, fialovou, modrou, bílou a mnoha dalšími barvami. Podobně však na tom budou i další značky, např. zimní bundy Husky. U některých značek bude možné navíc vybírat i z nabídky zimních bund s moderními potisky, opět v rozličném barevném provedení. To vše nás čeká již na začátku podzimu.