10 pravidel proti stárnutí pleti

10 pravidel proti stárnutí pleti


Zeptáte-li se pěstěné padesátnice, jaké je tajemství její krásy, patrně vám přizná, že má dobrý genetický základ, nekouří, téměř nepije alkohol, nežije ve stresu, dobře spí a zdravě jí. Zkuste to také. A začněte rovnou teď hned, dokud se nezdravé efekty nezapíšou do vašeho obličeje. Chce to pravidelnou péči, správnou kosmetiku a rozumný životní styl.

PRAVIDLO 1

Každý večer bez výjimky vzorně čistěte pleť jemným čisticím krémem, pěnou, odličovací vodou nebo olejem.

PRAVIDLO 2

Minimálně jednou měsíčně použijte hydratační nebo výživnou pleťovou masku vhodnou pro váš typ pleti.

PRAVIDLO 3

Chraňte svůj obličej před slunečními paprsky – od jara do zimy nevycházejte z domova bez pleťového krému s UV faktorem, v létě přidejte ochranný krém s vysokým UV filtrem. Choďte ale často na čerstvý vzduch (túry na horách, běhání v lese, bruslení, lyžování).

PRAVIDLO 4

Nepřehánějte denní líčení – dejte přednost jemnému make-upu, který jen potlačí případné nedostatky a zdůrazní vaši přirozenou krásu.

PRAVIDLO 5

Jednou měsíčně si dopřejte obličejovou masáž (nejlépe v kosmetickém salonu, ale pokud vám není víc než 30 let, postačí i domácí automasáž před zrcadlem).

PRAVIDLO 6

Volte správný typ make-upu: nevhodná konzistence nebo barva zbytečně zdůrazňuje vrásky. Před nanesením make-upu VŽDY ošetřete pleť hydratačním krémem.

PRAVIDLO 7

Neopakujte dokola nejrůznější diety – přidávají až 10 let (připravují pleť o nutné vyživující prvky a způsobují prověšování pokožky).

PRAVIDLO 8

Vyhýbejte se soláriím – pravidelné návštěvy v soláriu můžou přidat k vašemu věku postupně až 20 let (podle dermatologů jsou škodlivější než sluneční záření, protože produkují nefiltrované záření, které proniká hluboko do pokožky a nevratně ji poškozuje)!

PRAVIDLO 9

Používejte pravidelně oční krém (začněte už po dvacátých narozeninách).

PRAVIDLO 10

Nekuřte a nepijte víc alkoholu než deci vína denně. Stres, život ve městě, špatná výživa, nedostatek spánku a nezdravá nebo i nepravidelná strava přidávají na věku více než 5 let.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: pic