Jakou péči si zaslouží vaše vlasy v tomto počasí? Máme pro Vás osvědčené rady!

Jakou péči si zaslouží vaše vlasy v tomto počasí? Máme pro Vás osvědčené rady!

Zima vše převrací naruby. Hebká a jemná letní pokožka se mění ve vysušenou. Nadýchaná hříva z léta se vytrácí a mění se ve zplihlé cosi. Vítr, déšť, sníh. To vše vlasy v zimě oslabuje stejně jako paprsky slunce či slaná a chlorovaná voda v létě. Navíc si k tomu při


Zima vše převrací naruby. Hebká a jemná letní pokožka se mění ve vysušenou. Nadýchaná hříva z léta se vytrácí a mění se ve zplihlé cosi. Vítr, déšť, sníh. To vše vlasy v zimě oslabuje stejně jako paprsky slunce či slaná a chlorovaná voda v létě. Navíc si k tomu přidejte čepice a šály. Ty vlasům také moc nepomůžou. Jak tedy pečovat o vlasy, když přijde zima? Young girl with beautiful hair   S koncem podzimu a začátkem zimy přichází období, kdy nejvíce vlasy padají. Přicházejí změny nejen nálad, ale také teplot. Neustálé pendlování mezi vyhřátou kanceláří a studenou ulici přispívá k lámání vlasů. Čepice zase ochrání vaše uši, ale zmastí vlasy. A zip u bundy taky není kamarád, když se do něj vlasy zapletou. V zimě nás (ne)kvalita našich vlasů trápí snad ještě více než v létě. Jak se tedy starat, aby náš účes byl krásný i za zimního období?

Méně mytí i fénování

Čím častěji si vlasy umýváte, tím více ztrácejí lesk, vysušují se a vlní. Obzvlášť v zimě je každodenní mytí vlasů škodlivé. Snažte se v tomto období omezit interval mezi umýváním vlasů alespoň na tři dny. Také se snažte vyhnout fénu. Nechte vlasy raději samovolně uschnout, dodáte jim větší lesk a pružnost. Pokud bez fénu nevydržíte, nechejte vlasy chvíli proschnout, pak naneste tužidlo a teprve potom vyfénujte. I žehličky na vlasy nebo kulmy by přes zimu měly zůstat v šuplíku.

Čas olejíčků a kondicionérů

Jen s šamponem si v zimě rozhodně nevystačíte. V zimě bude třeba i kondicionér. Ideální volbou je kondicionér či olej bez oplachování. Ten můžete využít kdykoliv a nemusíte kvůli jeho použití máčet vlasy. Přípravky nanášejte hlavně ke konečkům, u kořínků aplikace není potřeba – zbytečně byste vlasy mastila. Oleje a kondicionéry na vlasech vytvoří ochrannou vrstvu a zmírňují důsledky změny teplot, ale také důsledky fénování, kulmování a žehlení.

Kadeřnictví ve vaší koupelně

Obzvláště v zimních měsících je nejlepší speciální péče profesionálů. Alespoň jednou za měsíc byste si proto měla nechat vlasy upravit u kadeřníka. Pokud na to však nemáte čas, nebo peníze, nezoufejte. Můžete si rychle, jednoduše a se stejným efektem vlasové zábaly udělat i doma! Na lámavé vlasy je dobrý banánový zábal. Rozmačkejte banán, smíchejte se žloutkem a pěti lžícemi olivového oleje. Vetřete směs do vlasů, přikryjte alobalem a zabalte do osušky, ta umocní účinek zábalu. Nechejte působit alespoň půl hodinku. Vlasy pak pečlivě spláchněte. Banánový zábal dopřejte svým vlasům jednou týdně. Podobně jako banánová směs působí také olivový či avokádový olej. V tomto případě olej s ničím nemíchejte a nechejte na vlasech působit hodinu. Opět pořádně opláchněte. Olivový olej smíchaný s citronovou šťávou ve stejném poměru na neste na mastné vlasy a nechte asi hodinu působit. Pak vlasy dobře vymyjte. Nebo použijte do tuha ušlehaný sníh z bílků. Ten aplikujte po celé délce vlasů a nechejte působit, dokud nezaschne, pak pořádně smyjte. Chcete dosáhnout většího lesku? Smíchejte dvě lžíce medu, lžíci olivového oleje a dva bílky. Naneste vzniklou směs na vlasy, schovejte do ručníku a nechte hodinu působit. Pak pečlivě umyjte. Stejně dobře vám poslouží také odvar z kopřiv. Jsou lepší čerstvé, ale postačí i sušené, které seženete v každé lékárně. Hrst listů zalijte půl litrem vařící vody. Nechejte čtyři hodiny louhovat a pak přidejte čtvrt litr ovocného octa. Vlasy si odvarem myjte dvakrát týdně. A jak jste na tom vy? Nosíte čepice a vystavujete se mastným vlasům, nebo si raději necháte mrznout uši? Máte nějaký zaručený recept proti zimní vlasové únavě, nebo se svěřujete do péče?