Proč rády drbeme?

Proč rády drbeme?

Ve své podstatě je to jasné, jako facka. Žena, která pomlouvá jiného člověka (zvláštní je,
že obvykle také ženu), se dostává v danou chvíli do pozice informátora.


Tedy důležité osoby, která všechno ví, je středem pozornosti.

 

Jak to působí na ženskou psychiku? Dojde ke zvýšení sebevědomí, člověk se cítí jistě, je podporovaný okolím, je na něj upřena pozornost. Kdo by se proto k „drbání“ neuchyloval častěji. A to i za cenu toho, že drbny nemají zrovna ve společnosti tu nejlepší pověst. Vždyť pomluvy tvoří až 80% konverzace žen. Zdá se vám to příliš?

Výzkum ale potvrdil, že pokud patříte mezi pozitivní drbny, vaše okolí si vás cení. Je to v případech, kdy sice roznášíte klevety o ostatních, ale informujete okolí pozitivně. Vyzdvihujete úspěchy jiných, mluvíte o tom, jak se kdo má. V takovém případě se můžete dostat na společenském žebříčku hodně vysoko.

 

Když se vám pomluvy protiví

Výzkum se zaměřil také na ty ženy, které pomlouvat ostatní odmítly. Příliš pozitivního jim to ale nepřineslo. Tyto ženy se nezapojovaly do debat ostatních, čímž se dostaly ven ze společenského dění. Už filozof John Locke hovořil o tom, že pokud chce mladá žena dobře zapadnout do společnosti a chce se účastnit společenského života, pomluvám se nevyhne.

 

Výhoda mužů

Muži jsou přirozeně více upřímní, to bychom jim mohly závidět. Ze zásady nehovoří o druhých za jejich zády. Bez problému si v žertu řeknou, že přibrali nebo že mají méně vlasů. Ženy mají zkrátka s upřímností problémy.
A jak to změnit? Jen těžko, prvním krokem ale je, aby se z ženy drbny stala alespoň žena „pozitivní klevetnice“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: extrakrasa.cz
f
oto: pixabay.com