Vylepšete si“ své dny“

Vylepšete si“ své dny“


Proč ne tampóny?

Menstruační tampony by neměly být používány po celou dobu menstruace a to ani po celý den. Ideální jsou při sportu a plavání, ale hned po koupání jej musíme vyjmout, aby nezpůsobil infekci. Pro všechny ženy není manipulace s tampony úplně jednoduchá, zvláště to platí u děvčat které ještě neměly pohlavní styk. Někoho tampon tlačí a omezuje. Nejhorší komplikací používání tamponů je toxický šok. Ideální je když menstruační krev volně odtéká, pokud tomu tak není, může dojít k infekci, která se dál šíří a  může způsobit celkovou otravu organismu.

Čtěte také: Migréna! Copak se jí nezbavím?

 

Nevýhody používání menstruačních vložek

Žádná vložka nám nezaručí 100% jistotu. Každá vložka se nám při jízdě na kole, chůzi i sednutí může posunout tak, že způsobí znečištění prádla menstruační krví. Vložky musíme často měnit a to z několika důvodů:

- musíme předcházet infekci, pokud máme vložku dlouho, maceruje okolí genitálu a to je pak náchylné
k infekci

- menstruační krev obsahuje bakterie a dlouho nevyměněná vložka nepříjemně typicky zapáchá

- musíme kontrolovat, zda nemáme poskvrněné oblečení

Čtěte také:Když se hubnutí náhle zastaví, nezoufejte.

 

Co je menstruační kalíšek a jaké má jeho použití výhody?

Je to silikonová nádobka ve tvaru zvonu, kterou si žena zavede do pochvy a menstruační krev do něj volně odtéká. Nevyhazuje se, ale pouze vyprázdní a vypláchne a zase jej můžeme použít.

Proč zrovna kalíšek?

- ušetří nám výrazně peněženku

- minimálně čtyři hodiny jej nemusíme kontrolovat

- jeho životnost je až deset let

- nemusíme mít strach z celkové otravy organismu tak jako u tampónů

- neomezuje vás v pohybu

 

Je pravda, že má i své nevýhody. Je potřeba se naučit správné manipulaci s kalíškem. Nesmíme zapomenout jej asi po čtyřech hodinách vyprázdnit a vymýt. Pokud chcete zkusit změnu a ušetřit, menstruační kalíšek seženete v lékárně a jeho cena je cca 590 Kč.

 

 

 

 

Text: jh