Bolka Polívku zatkla policie..

Přísně tajné! Bolek Polívka spolu se Zuzanou Slavíkovou vytvořili manželský pár v díle nazvaném Obraz. Zápletku však tvůrci přísně tají. Ovšem všech devět filmových povídek (například Árie, Imbecil, Sací koš…)  má společného jmenovatele – napětí a hrůzostraš


Přísně tajné!

Bolek Polívka spolu se Zuzanou Slavíkovou vytvořili manželský pár v díle nazvaném Obraz. Zápletku však tvůrci přísně tají. Ovšem všech devět filmových povídek (například Árie, Imbecil, Sací koš…)  má společného jmenovatele – napětí a hrůzostrašné scény, dokonce převtělování a kontakt se záhrobím, takže se mohou  diváci těšit na napínavou televizní podívanou. Dočkat by se měli v příštím roce, kdy  se cyklus chystá k vysílání.

Horory z Moravy

Náměty téměř hororových povídek vycházejí z předlohy Miroslava Švandrlíka a scénáře některých dílů měly dokonce sedm verzí. Poprat se s nimi musel režisér Vladimír Michálek, který proslul filmem Je třeba zabít Sekala, ( získal za něj nejvíce Českých lvů v historii). Ke spolupráci si přizval herce z moravských divadel, stejně tak se při natáčení exteriérů držel moravského území. Natáčelo se v okolí Brna, v Mikulově i Hustopečích.

Foto: Archív ČT Brno Jef Kratochvil

Text: ivavo