Vyhlaste válku poničeným vlasům!

Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dop


Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek.

Zásady správného mytí

Ujistěte se, že šampon, který používáte, je určen na suché vlasy a dodá jim výživu, která je pro zimní období optimální. Vhodné je používat přípravky, které mají vysoký obsah oleje. Vlasy necuchejte, ale jemně masírujte u kořínků a dále postupujte vždy ve směru jejich růstu, tedy shora dolů, jako při rozčesávání.

Náš tip: Poničeným vlasům velmi prospívá olej z obilných klíčků, který je obsažený například v šamponu francouzského původu Nutricap (Nutrisanté, 190 Kč) určeném pro regeneraci a posílení vlasů. Dodává jim lesk, hebkost a poskytne ochranu před škodlivými vlivy z okolí.

Regenerujte, regenerujte, regenerujte

Abyste zamezili lámání struktury poničených vlasů, neopomínejte balzámy, které roztřepené vlasy scelí a usnadní jejich rozčesávání, takže je nebudete dále lámat a třepit při kartáčování. Kondicionér, který budete používat, by měl opět obsahovat dostatečné množství oleje. Dvakrát týdně dopřejte vlasům regenerační masku s okamžitým účinkem, kterou nechte působit minimálně 20 minut. Masku naneste na mokré vlasy, přetáhněte přes ně potravinovou fólií a zabalte do vlhkého ručníku. Nezapomínejte ani na výživu konečků, do kterých každé mytí vmasírujte pečující olej, který zamezí dalšímu vysušení, třepení a lámání.

Náš tip: Vyzkoušejte balzám Nutricap s bambuckým máslem (Nutrisanté, 199 Kč), který vlasy vyživí do hloubky a zároveň je nadzvedne u kořínků a tím přispěje i k objemu vašeho účesu.

Doplňte živiny

Pro růst a kondici vlasů je důležitá výživa. Vitaminy a minerální látky byste měla získávat převážně z potravy. Obzvlášť důležitý je draslík, který reguluje krevní oběh a tím podporuje jejich růst, dále pak měď, vápník, zinek a železo, které zabraňuje vypadávání. Z vitaminů byste pak měla dbát na přísun biotinu, který podporuje produkci keratinu, vitamin B5, B6 a B12, které zabraňují vypadávání a antioxidanty, které prokrvují vlasovou pokožku a vlasům dodávají hebkost a pružnost.

Náš tip: Nemáte-li dostatek vitaminů z běžné stravy, sáhněte po tabletkách, které obsahují optimální denní dávku potřebných látek. Vyzkoušet můžete Nutricap vlasy a nehty (Nutrisanté, 320 Kč), které zároveň vyživí a zlepší strukturu nehtů.

Vysušujte vlasy správným způsobem

Spousta z nás má ve zvyku vlasy ždímat, cuchat a balit do tzv. turbanu, aby vlasy zbavila vody a částečně je vysušila. Jakýkoli výše zmiňovaný způsob ale vlasy může potrhat, zpřelámat, roztřepit. Vodu vždy z vlasů pomocí ručníku jen vymačkávejte.

Fénujte a žehlete s citem

Do mrazu nikdy nechoďte s mokrou hlavou. Voda ve vlasech může zmrznout a vlas se poté zlomí. Fénování a žehlení vlasy nadměrně vysušuje, proto je potřeba ke stylingu vlasů přistupovat s citem. Vždy používejte ochranné přípravky ve spreji. Vlasy fénujte z minimální vzdálenosti 20 cm, žehlete při nejnižší možné teplotě, maximálně však do 150 stupňů.

O řadě NUTRICAP pro regeneraci a posílení vlasů

Řada Nutricap od francouzské společnosti Nutrisanté obsahuje ucelenou péči o vlasy. Naleznete zde šampon (Nutricap, 190 Kč), kondicionér (Nutricap, 199 Kč) a tabletky (Nutricap, 320 Kč), které dohromady zlepšují vitalitu, vlasy posilují, dodávají jim lesk, hebkost a potřebné živiny pro zabránění třepení vlasů a celkové zlepšení jejich struktury.

Doporučuje se užívat celou trojici produktů minimálně po dobu 1 měsíce. Už po 2 týdnech dojde k viditelnému zlepšení kvality vlasů.