Vyhlaste válku poničeným vlasům!

Vyhlaste válku poničeným vlasům!

Vlasy vyžadují v zimě obzvlášť zvýšenou pozornost. Mráz, sníh, déšť, neustálé přechody z tepla do zimy. To vše se podepisuje na jejich struktuře. Vlasy ztrácejí vitalitu i sílu a lámou se. Aby vlasy mohly být opět v kondici, je třeba je začít pravidelně regenerovat a dopřát jim dostatečné množství vitamínů a vyživujících látek.


Zásady správného mytí

Ujistěte se, že šampon, který používáte, je určen na suché vlasy a dodá jim výživu, která je pro zimní období optimální. Vhodné je používat přípravky, které mají vysoký obsah oleje. Vlasy necuchejte, ale jemně masírujte
u kořínků a dále postupujte vždy ve směru jejich růstu, tedy shora dolů, jako při rozčesávání.

Náš tip: Poničeným vlasům velmi prospívá vyhlazující šampon na vlasy s přírodním arganovým a tsubaki olejem. Cena 89,90 Kč.

Regenerujte, regenerujte, regenerujte

Abyste zamezili lámání struktury poničených vlasů, neopomínejte balzámy, které roztřepené vlasy scelí
a usnadní jejich rozčesávání, takže je nebudete dále lámat a třepit při kartáčování. Kondicionér, který budete používat, by měl opět obsahovat dostatečné množství oleje. Dvakrát týdně dopřejte vlasům regenerační masku s okamžitým účinkem, kterou nechte působit minimálně 20 minut. Masku naneste na mokré vlasy, přetáhněte přes ně potravinovou fólií a zabalte do vlhkého ručníku. Nezapomínejte ani na výživu konečků, do kterých každé mytí vmasírujte pečující olej, který zamezí dalšímu vysušení, třepení a lámání.

Náš tip: Vyzkoušejte voufázový vyhlazující kondicionér na vlasy s přírodním arganovým a tsubaki olejem pro vlasy suché nebo poškozené po kadeřnických procedurách. Cena 129 Kč. 

 

Doplňte živiny

Pro růst a kondici vlasů je důležitá výživa. Vitaminy a minerální látky byste měla získávat převážně z potravy. Obzvlášť důležitý je draslík, který reguluje krevní oběh a tím podporuje jejich růst, dále pak měď, vápník, zinek
a železo, které zabraňuje vypadávání. Z vitaminů byste pak měla dbát na přísun biotinu, který podporuje produkci keratinu, vitamin B5, B6 a B12, které zabraňují vypadávání a antioxidanty, které prokrvují vlasovou pokožku
a vlasům dodávají hebkost a pružnost.

 

Vysušujte vlasy správným způsobem

Spousta z nás má ve zvyku vlasy ždímat, cuchat a balit do tzv. turbanu, aby vlasy zbavila vody a částečně je vysušila. Jakýkoli výše zmiňovaný způsob ale vlasy může potrhat, zpřelámat, roztřepit. Vodu vždy z vlasů pomocí ručníku jen vymačkávejte.

Fénujte a žehlete s citem

Do mrazu nikdy nechoďte s mokrou hlavou. Voda ve vlasech může zmrznout a vlas se poté zlomí. Fénování
a žehlení vlasy nadměrně vysušuje, proto je potřeba ke stylingu vlasů přistupovat s citem. Vždy používejte ochranné přípravky ve spreji. Vlasy fénujte z minimální vzdálenosti 20 cm, žehlete při nejnižší možné teplotě, maximálně však do 150 stupňů.

A pokud chcete zmiňované produkty vyhrát, stačí, když správně odpovíte na soutěžní otázku.
V balíčku najdete šampon, masku a dvoufázový kondicionér.

 

Nakupovat můžete na cz.ziaja.com.

 

Navíc celý listopad věnuje společnost Ziaja z každého prodaného vlasového produktu 10 Kč na Pramen pomoci na paruku pro 16 letou Aničku, která trpí alopecií.

 

 

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 Výherci: A. Hošková, D. Chládková