Žít s mamánkem, nebo vzít nohy na ramena?

Žít s mamánkem, nebo vzít nohy na ramena?

Vztah s takovým mužem pro vás nebude jednoduchý. A čím je váš partner starší, tím menší máte šanci na převýchovu. 


Mamánek: nesamostatný jedinec závislý na své matce

Podle statistik zůstává v poslední době čím dál víc mladých lidí doma u rodičů. V roce 2007 to byla už téměř třetina z 1,8 milionu lidí ve věku do 29 let. Je to jasné: náklady na samostatné bydlení jsou vysoké a maminčina péče příjemná...

Možná, že vy jste se ale dočkala vysněného okamžiku a konečně můžete bydlet se svou láskou!

Jak poznáte, že váš přítel není malý usmrkánek, který se drží máminých sukní?

1. Hlavním kritériem je podle psychologů samostatnost: pokud sám přebírá zodpovědnost, vidí práci a udělá ji, nemusíte se bát, že hodlá vyměnit pětihvězdičkový mamahotel za hotel partnerský. Nedejte mu k tomu ani příležitost! Dopustila byste se totiž základní chyby, kterou my ženy v zamilovanosti děláme: chceme svému princi snést modré z nebe. Pak odložíme růžové brýle a vidíme realitu, ve které on nám pomáhá, ale pod palcem musíme mít všechno my.

2. Od začátku vztahu je důležité, abychom se vyvarovaly role matky pečovatelky a tomu svému vysvětlily,
že i pro nás je řada věcí nových a že bychom se měli učit postarat se o náš domov společně. Hodně záleží na tom, kolik měl maminčin hotel hvězd. Pokud jedinou povinností vašeho partnera bylo dobře studovat, bude skok do reálné života pro něj i pro vás dost náročný. Lehce se může stát, že sklouznete k tradičnímu modelu, kdy on se bude místo studia plně věnovat práci a veškerá další zodpovědnost bude jen na vás.

3. Co když je ale váš partner ještě navíc fixovaný na svou maminku? Psychologové hovoří o mamáncích: kde ale končí normální synovská láska a začíná nezdravá závislost?
Varovným signálem je, pokud muž upřednostňuje rodiče před svou partnerkou. A pokud obě neustále srovnává... Co můžete udělat? Buď se přizpůsobíte (to půjde lehce zejména ženě pocházející z rodiny, kde šéfovala babička), anebo začnete bojovat. Ale předem se připravte na to, že vás to bude stát hodně sil.
A problém rozhodně nepodceňujte. Je to důvod, se kterým je lepší navštívit psychologickou poradnu.

 

 

 

 

 

 

 

(mží)
Foto: www.pixmac.cz