Hanka Vagnerová skáče na trampolíně a netruchlí!

  „V těžkých chvílích mi nejvíc pomohli kamarádi. Až mě to překvapilo, kolik mi jich podalo pomocnou ruku. I díky nim už je všechno za mnou, všechny splíny a pochybnosti jsou pryč,“ říká Hanka. Na své okolí už se zase usmívá, čímž potvrzuje, že smutek z rozchodu


 

„V těžkých chvílích mi nejvíc pomohli kamarádi. Až mě to překvapilo, kolik mi jich podalo pomocnou ruku. I díky nim už je všechno za mnou, všechny splíny a pochybnosti jsou pryč,“ říká Hanka. Na své okolí už se zase usmívá, čímž potvrzuje, že smutek z rozchodu se srbským režisérem Markem Simićem opravdu překonala. „Novou lásku nehledám, teď si chci odpočinout! Jedna svatba, i když seriálová, mi prozatím stačí,“ usmívá se herečka.

Skáče na trampolíně!
Málokdo ví, že sympatická dlouhovláska se aktivně věnuje akrobacii na trampolíně a tančí hip hop. Ovšem mezi její největší hobby patří španělština, kterou zbožňuje. „Studovala jsem i ve Španělsku a rozhodně se tam chystám vrátit. Tamější způsob života, sluníčko, milí lidé, moře a široké pláže – komu by se tam nelíbilo?“ vysvětluje Hanka a netají se tím, že jejím snem je natočit v mezinárodní produkci pěkný film. „Právě proto tolik bifluju cizí jazyk, abych měla šanci uspět.“ Kromě španělštiny se prý slušně domluví i anglicky a nově se začala učit ruštinu. Ví, že k ní generace jejích rodičů má tak trochu odpor, ale ruština se zase stává důležitým a populárním jazykem a Hanku prý azbuka baví.

Chtěla bych potkat skutečné disidenty
A jak vzpomíná na svou zatím největší roli Zuzky v seriálu Vyprávěj, která ji vyhoupla do povědomí televizních diváků? „Natáčení bylo úžasné. Užila jsem si zvlášť ve druhé řadě, která právě běží v televizi. Konečně není moje role jen o tom, zda chodím do školy, nebo ne, ale nabrala dramatický spád. Porod dcery, přítel ve vězení, následná svatba a kontakty s disidenty, zakázané bytové divadlo a koncerty – všechno mě strašně bavilo a zajímalo,“ říká Hanka. Přiznala, že by atmosféru bytového divadla chtěla doopravdy zažít, zároveň si ale uvědomuje, že vrátit se zpátky do doby, kdy vládl totalitní komunistický režim, by nechtěla. „Rodiče se mnou i sestrou hodně mluvili o minulém režimu, o sametové revoluci, takže si moc dobře uvědomuji, že svoboda, v které dnes žijeme, je nade vše,“ dodává Hanka.

www.ivavondrova.cz
Foto: Archiv ČT