K moři po celý rok? Vzhůru do Tuniska!

K moři po celý rok? Vzhůru do Tuniska!


Do Tuniska se jezdí kvůli plážím, čistému moři, Sahaře a horám. V Tunisku je levně a hlavně teplo po celý rok, takže na dovolenou se můžete vydat, kdy si vzpomenete.

Za nemusí ani cestovat za sluncem moc daleko, ani zruinovat rozpočet na další rok. Stačí se vydat do Tuniska. I když místní vyznávají islám, nejsou příznivci žádného fanatismu nebo přílišného puritánství, ale rozhodně nejsou nijak nadšeni, když se jim západní turistky procházejí po pláži "nahoře bez".

Kam v Tunisku zamířit?

Tunisko má dlouhé pobřeží, tedy spoustu pláží a je jen na vás, kam se rozhodnete jet. Nejlevnější dovolená je na ostrově Djerba, kam také míří spousta turistů. Kromě pláží nemá tento ostrov už nic jiného, co nabídnout, takže je dobrou volbou, pokud chcete opravdu jen vylehávat na písku. Můžete si ale odskočit na krátký výlet na Saharu, který vám na místě zařídí některá z cestovních kanceláří. Nebo si půjčte skútr a můžete se porozhlédnout po ostrově a zastavit se v několika málo vesničkách, kde lze nakoupit místní keramiku, textil nebo stříbro.

Nebuďte překvapená...

Pokud jedete sama nebo s kamarádkou, připravte se na to, že se kolem vás bude točit hodně místních mužů, kteří vám budou chtít o dovolené dělat společnost. Za pár drinků nebo za večeři. Již tradičně si mnoho turistek v Tunisku rádo užije i nějaký ten nezávazný prázdninový románek...Tunisané jsou ale gentlemani, takže pokud dáte jasně najevo, že nemáte zájem, nebudou vás obtěžovat.

Jak vybrat zájezd?

Možná se ani nestresujte s hledáním nejvýhodnější ceny a nehoňte se po last minute zájezdech. Konkurence mezi cestovními kancelářemi už srazila ceny zájezdů do Tuniska na nejnižší možnou úroveň, takže i zájezd
v last minute nabídce stojí v podstatě stejně, jako kdykoliv jindy.

 

 

 

 

(charra)