Tipy, jak si užít a prožít Velikonoce

Tipy, jak si užít a prožít Velikonoce

Není tomu dlouho, co jsme zdobili vánočního zelenáče a už slavíme Velikonoce. Dvakrát tyto svátky nemáte v lásce? Co takhle to vzít za lepší konec a užít si je spolu s celou rodinou na maximum. Pokud nevíte jak na to, tady máte inspiraci. „Nikdy jsem Velikonoce ráda neměla a dodnes se na tom nezměnilo vůbec nic. Akorát s příchodem rodiny na ně nahlížím trochu jinak. Ostatně mi ani nic jiného nezbude,“ usmívá se Jiřina.

 

Užijte si tradice po svém

Nemusíte mít naklizeno až na půdu, spíše si sváteční volno užijte, než že byste se zedřeli. S dětmi si upečte alespoň jednou za rok domácí vánočku, mazanec, jidáše, nebo kynuté zajíčky, které můžete obalit ve skořici a cukru zároveň. Klasické chlebíčky můžete ozvláštnit už jenom tím, že je budete podávat na tmavém pečivu třeba s jarní pomazánkou.  Pro efekt  i netradiční chuť je posypte naklíčenými semínky. Pokud nestíháte a chcete něco netradičního, upečte si velikonočního zajíce (postup najdete v tomto článku). Nachystejte pestrobarevné mašle, sladkou výslužky pro malé koledníky  a pro ty starší panák ohnivé vody.

 

Jak zvládnout mrskačku?

„Koledníkům s dcerou otevíráme do tří hodin, později už ne. Nestojím o to, aby mi domů přišli pánové totálně namol. Nejenom že se jich pak nemohu zbavit, ale jsou protivní a z jejich mrskání bolí celé tělo.“ Tereza (33) „My v pondělí pravidelně nejsme doma, jezdíme po výletech a je nám skvěle. Proč dřepět doma, když nemusím.“  Jana (28)

 

Velikonoční tipy

Jako žena vstávejte v pondělí časněji, ať se stihnete obléct a pánové si na vás nesmlsnou už v pyžamu. Zvlášť když se vybaví jalovce, gumovým tatarem, nebo rádi přitlačí s průhlednou výmluvou, abyste náhodou neuschnula. Pozor na ultra těsné džíny, i přes ně to bolí jako čert. Vajíčka obarvěte na vlně přírody. Kurkumou, červenou řepou, nebo slupkami z cibule. Pro lepší efekt je polepte samolepkami. Počítejte s explozí vykoledovaných vajec. Tak je šupněte do salátu, na chlebíčky, nebo si je připravte ke koprové omáčce namísto masa. Servírujete nejenom těžké a kaloricky náročné chuťovky, dětem připravte třeba ovocné špízy. Jděte na návštěvu k rodině, zajděte s dětmi posvítit na hřbitov a třeba se i projít. Bývá vám těžko? Vybavte domácnost o anýz, fenykl, mátu a heřmánek. Báječně vám zklidní pocuchané trávení.