Vaginální mykózy: V létě se jim daří! Jaká je prevence a co pomáhá?

Vaginální mykózy: V létě se jim daří! Jaká je prevence a co pomáhá?

Miluje léto a všechny radovánky, co s ním souvisí. Řeč je o vaginální mykóze, která ze všeho nejraději útočí právě v tomto období. Jak jí předejít a co udělat proto, aby byl váš klín v pořádku? Máme pro vás preventivní triky, které vám v kalhotkách opět nastol


Miluje léto a všechny radovánky, co s ním souvisí. Řeč je o vaginální mykóze, která ze všeho nejraději útočí právě v tomto období. Jak jí předejít a co udělat proto, aby byl váš klín v pořádku? Máme pro vás preventivní triky, které vám v kalhotkách opět nastolí harmonii.

Oč se vlastně jedná? Kvasinky, které mají vznik mykózy na starost, jsou zastoupeny v našem těle za běžných podmínek v rozumné míře. Ve chvíli, kdy ale dojde k jejich přemnožení, což způsobí narušené křehké pH,  mykóza nám začne komplikovat život. Postihuje nejenom naše ženství, ale také pokožku chodidel. V těchto místech jí prozradí loupající se kůže.
„Ať dělám cokoliv, pokaždé mám z koupání  v přírodních vodách nepříjemné gynekologické obtíže, kterých se kromě jiného opravdu horko těžko zbavuji. Po nasazené léčbě je na chvíli klid, avšak po čase mi to mrška zase komplikuje život,“ svěřuje se Martina.  
Jak probíhá? Poznáte ji podle bělavého výtoku, jež může připomínat tvaroh. Tento stav doprovází pálení, nepříjemný pocit v klíně, svědění a také mírnou bolest při močen Tipy, jak si pomoci! Máte v plánu dovolenou a ráda byste udělala maximum pro to, aby se vám vydařila ve všech směrech bez zdravotních komplikací? Pak se zařiďte po vzoru našich rad. Nepřehánějte to s hygienou, všeho moc škodí. Mnohem lepší je omytí vodou, než klasickým tuhým mýdlem. Tím akorát mykóze nadběhnete. Ideální jsou speciální emulze pro intimní hygienu. Po koupání se vždy převlečte do suchých plavek. Na dovolenou si jich vezměte alespoň hned dvoje. Omezte konzumaci sladkých potravin.  Pozorně čtěte složení také minerálek, limonád a jiných potravin, kde byste přehršel cukru nečekala. Noste bavlněné spodní prádlo,  nikoliv to krajkové ani z umělých materiálů. Totéž platí o oblečením přímo na tělo. Pozor si dejte také na sex. Sperma může v pochvě narušit pH, a to zvláště pokud trpíte na mykózy. Po aktu se doporučuje dát si sprchu. Pokud cítíte nástup vaginální mykózy, zneškodněte ji ještě v začátku. Pomoci vám může Canesten, cenově dostupnější Clotrimazol, nebo vaginální tablety. Během menstruace měňte mnohem častěji hygienické pomůcky a  také používejte bavlněné spodní prádlo. Vyvarujte se chlorované vodě a stojacím vodám. Některé ženy v tomto směru také používají tampon. Snažte se jíst vyváženě a zdravě. Dbejte o navýšení imunity, sportujte, usmívejte se a především si zakažte stres. Ten totiž škodí. Na dovolenou si vždy berte cestovní lékárničku, od které určitě antimykotika zařaďte. Preventivně může pomoci také užívání probiotik. Neváhejte konzumovat také kysané výrobky. Dostala vás mykóza? Tak pak musíte léčbu aplikovat i na vašeho sexuálního partnera. Během léčby se vyvarujte sexu.