Dělená strava: Zamáváte tukovým polštářkům a navíc ulevíte trávení

Dělená strava: Zamáváte tukovým polštářkům a navíc ulevíte trávení

Rozhodli jste se, že dáte tukovým zásobám konečně na frak, ale netušíte, jakou dietu si vybrat? Nepředstavíme vám ani tak dietu, ale spíše rovnou dlouhodobější způsob stravování. Jejím dělená strava. U nás ji známe díky Lence Kořínkové, kdežto ve světě spatřilo svět


Rozhodli jste se, že dáte tukovým zásobám konečně na frak, ale netušíte, jakou dietu si vybrat? Nepředstavíme vám ani tak dietu, ale spíše rovnou dlouhodobější způsob stravování. Jejím dělená strava. U nás ji známe díky Lence Kořínkové, kdežto ve světě spatřilo světlo díky lékaři Hayi Howardovi.

Dělená strava je mnohdy označována jako dieta, avšak spíše se jedná o trvalou úpravu jídelníčku, která závisí na jednoduchém principu. Na jakém? V určité dny se konzumují potraviny bílkovinné, jindy zase ty rostlinné. Obě mohou být propojeny neutrální skupinou, zeleninou a ovocem. Dochází nejenom k redukci váhy, ale také ulevíte trávení a znásobíte imunitu, právě ve střevech najdeme její základ. Zajímavé je také zjištění, že během dělené stravy nehladovíte, můžete jíst, jak se vám zlíbí, navíc nemusíte trávit čas odvažováním pokrmů. Trávení dělené stravy organismu netrvá dlouho, díky tomu proto získáte mnohem více energie. A to všechno jsou v dnešní době, která bohužel pro nás přeje civilizačním nemocem, poměrně zásadní informace.

Zvířátka alias bílkoviny

Tato skupina zahrnuje maso, vejce, uzeniny, mléčné produkty, mléko, majonézu, tatarskou omáčku, tvaroh, smetanu a tolik oblíbené sýry, máslo či sádlo. Určitě neváhejte vsadit na ryby a mořské plody.

Rostlinky alias sacharidy

Setkáte se zde především s pečivem z celozrnné mouky, s rýží, ovesnými vločkami, bramborami, kukuřicí, luštěninami, sýrem tofu, sójou, sójovými produkty, jáhlami, cizrnou, atd. Zeleninu a ovoce lze jíst v různých formách (mražená, sušená, sterilovaná). Zelenina je neutrální a je možné jíst ji ke všemu, avšak s ovocem je to již dle toho, jaký graf dodržujete. Pokud chcete hubnout rychleji, ovoce nekombinujte s živočišnou stravou a počkejte si až na rostlinky.
Postřeh: V redakci jsme si ji zamilovali a právě ji zkoušíme na vlastní kůži. A jak moc je úspěšná? Týdně pomůže dělenka sundat až 1,5 - 2 kg. Vše ale záleží na tom, z jaké hmotnosti startujete, a jak moc striktní jste.

Neutrální skupina

Je tou, kterou můžete kombinovat s výše uvedenými v daný den. Vybírat můžete z ořechů, z kysaných výrobků, rostlinných olejů, ale také z hub. Dále koření, kečup, hořčice, žloutek, kakao, vitamíny bez cukru, umělá sladidla, kokos, kokosové mléko, atd. Zdá se vám, že zde padly potraviny, o kterých nemáte ani tušení? Nemusí se hned jednat o chybu, alternativ dělené stravy existuje hned několik. Najdete si tu svoji. Než se do dělené stravy pustíte, neváhejte si přelouskat všechny podstatné informace. Kolik kilogramů chcete shodit a jak rychle je můžete umravnit, je závislé podle toho, jaký graf dělenky budete dodržovat. Doporučuji se na Facebooku zaregistrovat do uzavřených skupin, kde nachytáte hromadu inspirace na přípravu jídel a navíc si můžete ověřit, zda jsou vaše hubnoucí kroky správné. Je fajn se nejenom vážit, ale i měřit. Kýženou zpětnou vazbu vám dá také fotografie. Zakázaný je cukr, alkohol, přemíra tuku a také burské ořechy. pixabay.com