Tajemný Omán vás okouzlí

Tajemný Omán vás okouzlí

Láká vás atmosféra sultánských paláců, vůně kadidla, mumraj bazarů a především ničím nerušený relax ve vodách Indického oceánu, jehož břehy lemují bělostné pláže, kam až vaše oko dohlédne? Všechny to táhne do Emirátů, my ale pro vás máme něco mnohem originálně


Láká vás atmosféra sultánských paláců, vůně kadidla, mumraj bazarů a především ničím nerušený relax ve vodách Indického oceánu, jehož břehy lemují bělostné pláže, kam až vaše oko dohlédne? Všechny to táhne do Emirátů, my ale pro vás máme něco mnohem originálnějšího. Zamiřte o kousek dál, a tedy do sousedního Ománu, který objevuje stále více Čechů. „V Emirátech jsem byla už po několikáté, a právě proto jsem neváhala porovnat krásu těchto sousedících zemí. A musím přiznat, že mi Omán doslova a do písmene učaroval. Žádné přeplněné pláže, komorní atmosféra a také orientální speciality všeho druhu,“ vysvětluje zcela nadšeně Erika, která se na svých cestách cítí jako doma, bez ohledu na to, kde právě výletuje. Přejedly se vám mrakodrapy, ulítáváte na vytrvalých slunečních paprscích, ale i tak vás odjakživa láká objevit, zda se pohádka o létajícím koberci náhodou nezakládá na pravdě? Pak vás Omán naprosto nadchne a domů se vrátíte s hromadou orientálních vzpomínek. A nemluvě o tom bronzovém opálení! Všechny Sněhurky v okolí zblednou závistí. Ománské pobřeží je na úchvatné pláže opravdu bohaté a každý si přijde na své. Dlouhé písečné pláže, jindy gigantické skalnaté pohoří, průzračné laguny. Na pláži Ras Al Jinz máte možnost potkat se želvami, kdežto bělostný písek definuje romantická pláž jménem Ad Dahariz. Když se rozhodnete potulovat po hlavním městě, kterým je Muscat, neváhejte navštívit Velkou mešitu, jež je opravdu gigantických rozměrů, a při modlitbě ji může poctít návštěvou přes 6 000 věřících. Kromě jiných vás nadchnou hindské chrámy a také báječné podmínky pro milovníky potápění a šnorchlování. Tamní mořský život je tady rozhodně plný krás. Pokud máte odvahu, spatřit XXL písečné duny, tak musíte do pouště Wahiba, a jestli vás zajímá, jak vypadá vzácný kadidlovník, tím pádem vás to zavane do province Dafár, kde se sklízí prvotřídní pryskyřice. Stejně jako Zanzibar voní po hřebíčku, tak voní Omán kadidlem.

Co se vyplatí vědět?

Sezóna tady kraluje od října do května. Jen pozor na období jménem Khareef, kdy ceny šplhají nahoru, kvůli přívalu movitých turistů ze SAE a Emirátů. Platit zde budete ománským rialem. Ceny za přespání v hotelech nejsou zrovna při zemi. Proto počítejte s vyšší cenovou náročností.