Utečte před podzimní depkou za sluníčkem

Utečte před podzimní depkou za sluníčkem

Máte podzimních plískanic doslova a do písmene po krk? Mlhavé rána, teploty dosahující k nule, přízemní mrazíky, věčné mrholení. Tento výčet charakterizující podzim není zrovna nadějný. Proto nečekejte na léto, ale užijte si laskavých slunečních paprsků tam, kde opravd


Máte podzimních plískanic doslova a do písmene po krk? Mlhavé rána, teploty dosahující k nule, přízemní mrazíky, věčné mrholení. Tento výčet charakterizující podzim není zrovna nadějný. Proto nečekejte na léto, ale užijte si laskavých slunečních paprsků tam, kde opravdu jsou přítomny. Máme pro vás tipy, kde nejenom nachytáte bronz, ale také dáte sbohem věčnému spěchu.

Už několikátý rok nejezdíme k moři v létě, ale nejčastěji na přelomu listopadu a prosince. Právě v tento čas se nám otevírají exotické končiny, kde panuje hlavní prázdninová sezóna se vším všudy. Zamilovali jsme si Karibik, protože krásnější moře a vysmáté obyvatele opravdu jen tak někde nenajdete. Navíc listopad pod palmou či dokonce exotické Vánoce jsou vyloženě návykovou disciplínou. A že přesně tady Vánoce umějí,“ svěřuje se Naďa, která si zamilovala jak Kubu, tak Dominikánskou republiku.

Stálice jménem Egypt

Když mrknete na nabídku cestovek, tak v ní najdete dovolenkářskou klasiku jménem Egypt. Lidé sem jezdí během celého roku a mimo to si oblíbili tady trávit také vánoční svátky a veselit se na Silvestra a Nový rok. Hotelové resorty se předbíhají s báječnými službami vytuněnými v dokonalost a také příznivými cenami. V tomto čase však musíte počítat s tím, že se brzy rozloučíte se sluníčkem a denní teploty budou ukazovat něco přes dvacetšest stupňů. Večer se ale zřejmě bez lehkého svetříku už neobejdete. Pokud ale milujete egyptské památky jako jsou pyramidy, jež jsou od hlavních turistických letovisek vzdáleny pořádnou štreku, budete nadšeni. Poznávání bude o to příjemnější, protože období veder na padnutí je dávno v trapu. Číhat na výhodný last se vyplatí.

Karibské ostrovy představují pastvu pro oči

Ať už si vyberete jakýkoliv ostrov, tak se domů tak jako tak vrátíte nadšení. Sezóna v Karibiku začíná úderem prosince a pokračuje až do března. V tomto období nejenom stoupají teploty, ale i cenová náročnost. Chcete-li ušetřit nějakou tu kačku a přitom se vyhnout davům turistům, vyrazte už nyní. Mezi oblíbené platí Dominikánská republika, Kuba, Isla Margarita, Bahamy, ale také Střední Amerika, za kterou v turistickém žebříčku vyhrává jasně Mexiko a především Yucatánský poloostrov.

Zanzibar: Ostrov koření a božských pláží

Poslední dobou tento ostrov pod rovníkem, co by kamenem dohodil do Tanzánie, zažívá turistické žně a není se opravdu čemu divit. Indický oceán vám zaručí nejenom příjemné teploty, ale i bohatý podmořský svět. Těšit se můžete i na kýčové bělostné pláže, památky z období sultánské éry, na objevné cesty za kořením, nebo snad na plavání s delfíny. Dříve tu ale rajské podmínky nepanovaly, Zanzibar totiž v dřívějších dobách proslul obchodem s otroky. Kam dál můžete? Nadchnout vás mohou také Spojené arabské emiráty, Omán, Maledivy, nebo třeba Mauricius.