Jak vyzrát na nachlazení + tipy, jak se cítit lépe!

Jak vyzrát na nachlazení + tipy, jak  se cítit lépe!

I když bychom se všelijakým virózám a nachlazení nejraději vyhnuli, tak jako tak nám stejně dávají zabrat jakoby se nechumelilo.  A když už nás donutí zalehnout do postele s nudlí u nosu, se škrábáním v krku a zvýšenou teplotou chce se to vytasit s express tahákem, jak být zase co nejdříve fit.



Dopřejte si ozdravující pobyt v posteli

Jasně, nikoho to jen tak ležet v peřinách s virózou nebaví. To bychom raději dělali něco mnohem lepšího. Ale věřte, že je lepší obětovat takto pár dní, než se hodit marod na delší dobu. Zabalte se do hřejivého pyžama, nazujte si huňaté ponožky a naordinujte si horký čaj. Snáze se vypotíte a bacily se dají na ústup jedna dvě. Uvidíte, že vám klid a teplo prokáží báječnou službu.

Medikamenty spojte se sílou přírody

Na vysokou teplotu a bolest hlavy efektivně zaberou léky z lékárny, ale není na škodu vsadit i na  přírodní alternativy. Bolí vás v krku? Naše babičky v tento moment vsadily na stroužek česneku, který cumlaly v ústech. Česnek působí antisepticky a tak bude, co nevidět po bolesti. Trápí vás nepříjemný kašel? Pak nakrájejte cibuli, přidejte majoránku a  zalijte ji vařící vodou. Se lžičkou medu vyčkejte dokud odvar trochu nevychládne, ať se léčivé účinky medu nevytratí. Parádní je také zázvorový čaj z čerstvého kořenu. Báječně prohřeje organismus, vyžene bacily a dodá tělu klíčové látky. Co se týká bylinek, vsadit můžete na černý bez či jitrocelový sirup, fantastická je také echinacea. Pokud míříte do lékárny, nemusíte tam utratit horentní sumu. Místo kapek do nosu se můžete napařit nad solnou lázní s olejem z australského čajovníku, který dezinfikuje. Doporučuje se také mít v místnosti teplo, avšak nikoliv přetopeno. Potřeba je také pravidelně větrat, aby bacily byly fuč. Pro zmírnění bacilů v místnosti se doporučuje do aromalampy nakapat eukalyptus, levandulový olej či již výše uvedený tea tree. Tyto olejíčky můžete přidat také do koupele místo pěny, pokud pociťujete, že na vás „něco leze“.

Uvařte si teplé jídlo

Co se týká jídla, tak se v době nemoci snažte jíst, i když nemáte chuť. Skvěle vás nakopne kuřecí vývar, nebo třeba poctivá česnečka, která je sázkou na jistotu.

Preventivní tipy, jak utnout viróze či chřipce tipec

Saunujte se, skvělé je také rozumně nadávkované otužování. Nemějte doma přetopeno a vyrazte na procházky. Mějte vitamíny v jídelníčku. Smějte se a snažte se mít prima náladu. Neflákejte sex s partnerem. Skvěle prospívá imunitě. Spěte dostatečně a jezte pravidelně. Žádné prodlevy mezi jídly, organismus akorát deptáte. Vypněte stres a odpočívejte.

 

pixabay.com