Čas exotických dovolených je tady! S čím počítat?

Čas exotických dovolených je tady! S čím počítat?

Rádi byste si splnili váš sen o tropickém ráji, od kterého vás dělí tisíce kilometrů a zároveň desítky hodin strávených v letadle? Nevíte, co máte pořádně čekat a jak se zařídit?
Vzleťte za zážitky a splňte si sny, prosluněná dovolenou pod kokosovou palmou totiž stoj


Rádi byste si splnili váš sen o tropickém ráji, od kterého vás dělí tisíce kilometrů a zároveň desítky hodin strávených v letadle? Nevíte, co máte pořádně čekat a jak se zařídit? Vzleťte za zážitky a splňte si sny, prosluněná dovolenou pod kokosovou palmou totiž stojí za ty přípravy.

Plánujte

Jakmile budete vědět, kam chcete odcestovat, je nejvyšší čas začít sbírat informace. Načasujte si nejenom vhodné období pro vybrání dnů volna, proto dopředu informujte také šéfa, ale domluvte si hlídání pro psa či kočku a také promyslete s dostatečným předstihem aplikaci očkování. Pokud pořád tápete, zda je skutečně potřeba, zajděte se informovat do centra cestovní medicíny, či položte dotaz v cestovatelské diskuzi, kde se s vámi podělí o jejich poznatky z praxe.

Buďte o krok napřed

Než si zaplatíte hotel, určitě věnujte pozornost jeho výběru. Pročítejte recenze, a to jak ty české, tak zahraniční. Skvělé hodnocení najdete na stránkách Tripadvisor, kde se lidé svěřují se svými zkušenostmi. Dopředu tak budete vědět, jak moc se liší skutečnost od líbivých fotek v katalogu cestovní kanceláře.

Vybavte se

Dostatek času věnujte vyřízení nezbytné cestovatelské výbavy. Praktického lékaře požádejte o napsání léků, které by vám na cestě mohly přijít vhod. Zkompletujte také cestovní lékárničku, myslete na účinný repelent do tropických oblastí, vhodnou sluneční kosmetiku či slaměný klobouk. Ideální je také kapesní váha na zavazadla, která vás bude informovat o tom, zda si na letišti díky suvenýrům nepřiplatíte za nadváhu kufrů.

Mějte program

Rádi byste spíše odpočívali, nebo aktivně poznávali danou zemi? Mějte jasno ještě dřív, než budete na cestě tam. Vyplatí se prostudovat cestovní průvodce, ve kterých se dočtete spoustu zajímavosti. A dle toho si sepište seznam zážitků, a tedy toho, co chcete zažít, ochutnat a co vidět na vlastní oči. Organizované výlety přes CK jsou vždycky dražší, s tím se musí počítat. Proto pokud umíte anglicky, neváhejte si domluvit trip skrze tamní prodejce. V kapse vás bude hřát úspora peněz a kromě jiného vás místní mnohem více zasvětí do života v jejich režii. Tato zkušenost bude totiž maximálně autentická.

Jak vyzrát na let?

Před cestou choďte spát včas a nejlépe tak, abyste si navykli na časový posun panující ve vaší cílové destinaci. Mnohem lépe tak zvládnete jet lag, bez toho, aniž byste se okradli o dny volna tím, že budete vyspávat v době, kdy můžete trávit čas třeba na pláži. Na palubě letadla se neváhejte procházet a pít dostatečné množství tekutin. Vhod vám přijdou maska na spaní, deka, hřejivé ponožky, notebook, sluchátka či kniha. Potřebujete-li léky na nevolnost, můžete zkusit žvýkací jménem Travel Gum, nebo starý dobrý Kinedryl.

A to nejdůležitější na konec, těšte se na maximum. Domů se vrátíte s hlavou plných vzpomínek a s tím nejbáječnějším duševním nastavení.