Vlasy, které vyřeší vaše deprese

Vlasy, které vyřeší vaše deprese

Už delší dobu nevíte co se sebou. Stále jste nespokojená bez zjevné příčiny a při pohledu do zrcadla máte pocit, že to není ono. Jenže nevíte, co s tím. Zkuste změnit účes. Nakonec zjistíte, že to byla taková vítaná změna, že se celá disharmonie kolem vás rozpadla.


Už delší dobu nevíte co se sebou. Stále jste nespokojená bez zjevné příčiny a při pohledu do zrcadla máte pocit, že to není ono. Jenže nevíte, co s tím. Zkuste změnit účes. Nakonec zjistíte, že to byla taková vítaná změna, že se celá disharmonie kolem vás rozpadla. rs_vlasy ktere resi deprese7 Účes je totiž velmi výrazným projevem osobnosti a nový účes vám pomůže najít se. Jelikož jsme na začátku nového tisíciletí, máte štěstí. Výběr je obrovský. Přestože účesová móda také podléhá různým trendům, právě teď se nosí všechno, co člověka dělá šťastným a co se alespoň trošku hodí k jeho typu obličeje, postavy a stylu oblečení.

rs_vlasy ktere resi deprese4Krátké, dlouhé, polodlouhé

Pokud jste ještě nezapomněly na éru hippies, milujete jejich styl oblékání a máte méně než sto kilo, noste propletené vlasy doplněné korálky, květinami a peříčky. Pokud jste se právě vrátila z dovolené a učarovaly vám africké účesy, máte zelenou a vůbec kvůli tomu nemusíte měnit barvu vlasů. V Evropě jsou moderní i afroblondýnky. Pro inspiraci si můžete zajít do muzeí nebo si prolistovat pár cestopisných knih. Pokud nechcete experimentovat sama, věnujte velkou pozornost výběru kadeřnice a nebojte se kadeřníků-mužů. Kvalitní účes nedokáže udělat každý. Pokud už máte dost svých unavených dlouhých vlasů, neváhejte a ostříhejte se. Pod heslem "změna je život" omládnete a ozdravíte si vlasy. Pokud chcete být supermoderní a také v oblékání si potrpíte na výkřiky módy, zvolte tříbarevnou hlavu a plastický strukturovaný bohatě působící účes. Pokud máte ráda jednoduché elegantní šaty a ozdobenou hlavu, kupte si sadu hair-piercingu. (Nejkvalitnější mají ve specializovaných prodejnách pro kadeřníky.) Pokud se bojíte ostříhat na krátko, protože se vám zdá, že z krátkých vlasů se nedá vykouzlit žádný účes, mýlíte se. Můžete je nosit uhlazené pomocí gelu, rozcuchané jako vrabec, natočené pomocí sponek, ozdobené sponkami. Dají se nosit s čelenkami, šátky a s různými vlasovými příčesky se z nich dají udělat bez mrknutí oka bohaté dlouhé účesy nebo večerní drdoly.

rs_vlasy ktere resi deprese3Chce to jen odvahu a fantazii

Nezapomínejte, že krátké vlasy se mnohem snadněji upravují a udržují. Pokud se chystáte na krátký účes z dlouhých vlasů, které jste nosila roky, raději vyzkoušejte mezistupeň - vlasy po ramena. Dá se z nich vykouzlit více než z dlouhých a změna není tak šokující. Dobré je vyzkoušet si účes, který chcete nosit, na paruce nebo v počítačové simulaci. Pokud jste nosila rovné dlouhé vlasy, nemusíte se hned ostříhat, zkuste je teď nosit kudrnaté. Hitem ve světě je nabarvit 5 -6 centimetrů konečků vlasů v kontrastní barvě. [clear]

rs_vlasy ktere resi deprese2Základní pravidla změny jsou:

Sestřih svěřte kadeřníkovi. Kadeřníci, kteří sledují trendy, stříhají už vlasy za sucha. Pouze odborně ostříhané vlasy se dají dobře upravovat. Na střihu nešetřete. To, s čím odcházíte od kadeřníka, nepovažujte za finále. Odtud začněte rozvíjet svou fantazii a chuť experimentovat. Pokud si dáte vlasy barvit, nebo se rozhodnete pro melír, počítejte s tím, že bude mnohem těžší udržovat je zdravé, lesklé a elegantní. Pokud nemáte čas jít ke kadeřnici a chcete poškozeným vlasům vrátit lesk a barvu, smíchejte pěnový tónovací přípravek v barvě vašich vlasů s polévkovou lžící regeneračního přípravku na vlasy. Směs česejte do vlasů a po deseti minutách opláchněte. Není to řešení, ale pomáhá to. Obecně platí, že krátké vlasy působí mladistvě, polodlouhé jsou variabilní a dá se z nich vytvořit množství účesů a dlouhé vlasy dodávají člověku osobité kouzlo a líbí se více "silným" mužům. Jako vždy i zde existují výjimky. Nejdůležitější je, abyste se s korunou vaší krásy ztotožnila a dobře se cítila. Text: Alice Procházková