Také jste již zaznamenali, jak se v dopravních prostředcích čím dál více ozývá pokašlávání a posmrkávání? Tyto průvodní jevy jsou pravidelným a neklamným potvrzením skutečného nástupu podzimu a přicházející zimy.
Ve snaze vyhnout se jim zvyšujeme přísun vit
Také jste již zaznamenali, jak se v dopravních prostředcích čím dál více ozývá pokašlávání a posmrkávání? Tyto průvodní jevy jsou pravidelným a neklamným potvrzením skutečného nástupu podzimu a přicházející zimy.
Ve snaze vyhnout se jim zvyšujeme přísun vitaminů a na řadu přicházejí i různé „babské“ a osvědčené recepty na zvýšení imunity a odolnosti organismu.
Pro jeden takový recept jsme se vypravili až do daleké Číny a vyzkoušet ho můžete i vy. Stačí vám trochu octa, hrnec a vařič a vypudíte ze svého bytu všechny číhající chřipkové viry. Postup je velmi jednoduchý: ocet přiveďte k varu, jakmile začne bublat, tak stáhněte plamen a na mírném ohni vařte asi deset minut. Tato spolehlivá metoda je v Číně používána již od pradávna, a pokud ji občas preventivně použijete, výrazně tím zvýšíte šance, že se vám chřipka letos vyhne.
Západní a východní medicína si podávají ruce
Léčebné postupy starověkých Číňanů jsou známé dodnes a právě nyní prožívají i v západním lékařství doslova boom. Moderní medicína začíná s tradiční čínskou medicínou čím dál více spolupracovat, což je pro nás, pacienty výborná zpráva. Pokud někdy narazíte na termín integrativní medicína pak vězte, že je to odborný název pro spojení moderní a tradiční čínské medicíny.
Člověk se vzdělává po celý život. Stejně tak je na tom i lékařství, které jde stále kupředu a přichází na nové a nové léky, metody a postupy. Návrat k přírodě tak neznamená krok zpět, ale naopak. Je to potvrzení moudrosti a zkušenosti našich předků, jejichž vědomosti berou dech i současným vědeckým kapacitám.
Proto je jen dobře, že se o tradiční čínské můžeme více dozvědět i my, laici a skuteční či potencionální pacienti. Přinejmenším tak získáme znalosti, které nám vytvoří prostor k vlastnímu rozhodování a úsudku ohledně péče o své zdraví. Tradiční čínská medicína totiž v žádném případě nezavrhuje moderní, západní lékařství, naopak, hluboce se před jeho schopnostmi sklání, ona ho však doplňuje o své poznatky, které mohou být pro nás, pacienty, více než prospěšné.
Antibiotika. V čem jsou prospěšná a v čem škodlivá?
Pakliže byste rádi získali zajímavé a cenné vědomosti o tradiční čínské medicíně, máte nyní příležitost setkat s lékaři, kteří se jejími léčebnými metodami zabývají, na pravidelných „Setkání s lékařem“ které každou sobotu pořádá Spa salon Healthy Joy v Praze na Smíchově. Právě nyní na podzim se konají setkání zaměřená na virová onemocnění. Seznámíte se s možnostmi léčby z pohledu západní a východní medicíny a nahlédnete i do účinků antibiotik, která nám na jednu stranu dokážou účinně pomoci a na druhou zároveň i ublížit. Rovněž budete mít příležitost probrat s přítomnými lékaři svůj vlastní zdravotní stav a zeptat se na vše, co vás zajímá.
Přijďte a pronikněte do tajů a moudra tradiční čínské medicíny a naučte se využít je ve svůj vlastní prospěch. Prospějete tak nejen vlastnímu zdraví, ale i zdraví svých blízkých.
Setkání s lékařem
Každou sobotu:
11 – 13 hodin
14 – 16 hodin
Vstupné: 100,- Kč (v ceně je přednáška a občerstvení)
Závazné přihlášky posílejte na e-mail nebo telefonicky +420 773 178 889 nejpozději vždy do čtvrtka příslušného týdne.
Adresa konání Setkání s lékařem: Salón Healthy Joy, Štefánikova 24, Praha 5
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)