VÁHY

VÁHY

Váhy milují luxus a nakupování.

K tomu má vytříbený vkus a silné sklony k požitkářství. Takže vonné oleje a parfémy nakupuje pomalu po litrech, ve své sbírce kosmetiky má vždy nejkvalitnější krémy a make-upy, ve své sbírce vín samozřejmě jen to nejlepší. Dalo by se říct, že nic jí není dost dobré. Ovšem díky náklonnosti k dobrému jídlu, až gurmánství, může pak řešit kila navíc, neboť má sklony k nabírání váhy (!). Ať s nadváhou nebo bez, stále se snaží oblékat dle poslední módy a kvůli již zmíněným litrům parfémů, je někdy až příliš voňavá. Ovšem vzhled je pro ni nejdůležitější vjem, ostatní, jako je vůně, zvuk či chuť hrají až druhé housle. Proto se také zajímá o trendy
v umění a tolik si zakládá na kráse.


Šarm, jemnost a jednoduchý přístup funguje Vahám, dokud nejsou naštvané. V situacích, kdy si dovolí upustit páru, přemění se v ženu agresivní, která snad nikdy neslyšela o decentnosti. A jde to i dál, někdy se dostane na povrh její až militantní postoj, a pak je zle – z koťátka se promění v tygřici, a když se cítí nejvíc zatlačená do kouta, přijde na řadu i krutost a nespravedlnost.

Ruku v ruce s tím pak jdou sklony k manipulativnosti – bezprostřední, přímé taktiky jsou jí malinko cizí, častěji volí ty „ženské“ postupy, aby dosáhla svého. Dalším důvodem, proč manipuluje lidmi bývá i její vlastní lenost – takto se zbavuje úkolů, které se jí nechce plnit. Ovšem za maskou ženskosti se skrývá „mozek lidstva“ – je jako milenky vůdců a politiků, které vědomě využívají svých tělesných předností k ovlivňování běhu dějin. Je to totiž rozumové stvoření, které ve všem hledá důvod, a ne jednou, ale desetkrát rozebírá všechny záležitosti.
A nejlepší a nejschůdnější cesta ven ze všech situací je ta, kde nejsou žádné emoce.

Nemá žádný problém s navazovánímvztahů. Je kamarádka, která vždy podpoří, milenka, která se ráda dělí o prožitky i požitky. Pokud patříte mezi její přátele, pak od ní můžete čekat krásné dárky – pamatuje si totiž všechny narozeniny a také ráda slaví veškerá možná výročí. Je velmi komunikativní až upovídaná, hodiny a hodiny může hovořit o všem možném: umění, právu, dějinách, lidech, etice a mnoha dalších zásadních tématech. 
Ovšem hlavně žádné důvěrnosti či vážné vztahy, tomu se snaží mermomocí vyhýbat a její metodou je, mít kolem sebe hodně lidí, přátel, milenců – jejich tolik, že je její pozornost roztříštěná a na detaily (příliš velké váhy) se nikdy nestihne dostat.

Co se jí ale za žádných okolností nedá vzít, je styl. Možná, že bývá úzkostlivá, nejistá nebo rozzlobená, ale rozhodně neztrácí úroveň a eleganci. Sebe sama definuje skrz ostatní a protože je malinko narcistka, špatně přijímá kritiku. K velkým vyznáním lásky přistupuje skepticky, ale je majetnická a cítí se jaksi neúplná bez Pana Dokonalého. Je žárlivá, ale nedává to najevo, jelikož si myslí, že samotná žárlivost je nevkusná a její projevy nevhodné. 
Zajímavé je, že Váha vlastně lidi aktivně nevyhledává, miluje jejich obdiv a dokáže se dobře „prodat“. A to je právě to, co na lidi zabírá, jsou k ní přitahováni, ona jaksi jen „aktivně“ čeká – je to další rozporuplnost její osobnosti.

Pro Ženu Váhu je její vzhled velmi zásadní a přesto, že celý život bojuje s nadváhou, intenzivně o sebe pečuje, pravidelně navštěvuje kadeřnický salon a kosmetičku. Proto je také pro muže atraktivní, i díky vůni, specifické ženskosti a ladným pohybům. Navíc její vlastní znalost sexuálních technik je obdivuhodná, i když se o ní někdy nerada dělí.
Stává se poměrně často, že nejvíce sexy vyhlížející ženy jsou vlastně velmi sexuálně nejisté. Což je i často případ našich Vah, které jsou pomalu závislé na modelech krásy a sex-appealu, které nachází v časopisech alá Cosmopolitan či Vogue. Bohužel, v těchto plátcích vidí ideály, s kterými se ona sama, ve svých očích nemůže srovnat, a tak trpí věčným pocitem nedokonalosti vlastního těla. 


Když se ocitne s Panem Dokonalým v posteli, často se příliš zabývá myšlenkami na dokonale krásný
(z estetického úhlu pohledu) sex, což má za výsledek zablokované emoce.

 

Celebrity narozeny ve znamení Váhy:

Matt Damon, Catherine Zeta-Jones, Michael Douglas, Kate Winslet, John Lennon, Gwyneth Paltrow, Viggo Mortensen, Martina Navratilova, Will Smith, Sting.