Jak dodržet novoroční předsevzetí

Jak dodržet novoroční předsevzetí

Dáváte si na Nový rok také různá předsevzetí? Ta mohou určitě být dobrou motivací pro změnu v životním stylu – většinou nám však ona zpočátku silná vůle nevydrží déle, než do konce ledna.  Jak na tři nejčastější novoroční předsevzetí vyzrát a jak je do


Dáváte si na Nový rok také různá předsevzetí? Ta mohou určitě být dobrou motivací pro změnu v životním stylu – většinou nám však ona zpočátku silná vůle nevydrží déle, než do konce ledna.  rs_Jak dodrzet novorocni predsevzeti 3 Jak na tři nejčastější novoroční předsevzetí vyzrát a jak je dodržet, to vám poradíme v tomto článku.

Hubnutí

Jedno z nejoblíbenějších a nejčastějších předsevzetí je bezpochyby hubnutí – to je také velmi aktuální po Vánočních oslavách, kdy se stoly prohýbaly pod množstvím lákavých dobrůtek. Také je to ale předsevzetí, které se porušuje jako první. rs_Jak dodrzet novorocni predsevzeti 2 Chcete-li, aby vaše hubnutí mělo výsledky, zapomeňte na exotické diety. Upravte si jídelníček podle potřeby, aby obsahoval potřebné množství živin, vitamínů a minerálií a vykročte s odhodláním do fitcentra. Druh pohybu můžete střídat (plavání, rotoped, aerobic…), nicméně nezapomeňte na vytrvalost (ideální je cvičit 4x týdně). Stanovte si cíle a motivaci a v obchodech se vyhýbejte regálům s chipsy, uzeninami a čokoládou.

Finance

Méně utrácet a více šetřit! To je motto valné většiny lidí v této finančně nepříliš příznivé době. Ale když ten svetřík ve výkladu je tak krásný… Pokud vás k velkým nákupům a utrácení pokoušejí výlohy obchodů, snažte se jim co nejvíce vyhýbat. Dát si můžete i měsíční limit na utrácení za oblečení a kosmetiku. Myslete na věci, které si budete moci koupit za ušetřené peníze, ať už je to vybavení do domácnosti nebo dovolená a hned bude šetření veselejší. rs_Jak dodrzet novorocni predsevzeti 4

Koníčky a relax

Věnovat se svým zálibám a hobby je prospěšné pro naši psychiku a proto je potřeba na tyto aktivity nezapomínat a nějaký čas jim skutečně věnovat. Vyčerpání z práce a každodenní stereotyp se odráží na naší náladě – a ta pak může ovlivnit další lidi kolem. Ať už je to čtení nebo sport, najděte si chvilku a vyrazte relaxovat s rodinou či přáteli. rs_Jak dodrzet novorocni predsevzeti 5 Text: Natalie K.