OPERA DIVAS VYSLYŠELY SVÉ FANOUŠKY A VYDÁVAJÍ SVÉ PRVNÍ CD

OPERA DIVAS VYSLYŠELY SVÉ FANOUŠKY A VYDÁVAJÍ SVÉ PRVNÍ CD

Opera Divas, okouzlující dámy Andrea Kalivodová, Pavlína Senič a Tereza Mátlová. První operní trio v Čechách vyslyšelo fanoušky a vydává své první CD s názvem Kouzelná noc. Nové CD budou operní divy křtít v zámecké Kapli Zjevení Páně s kmotry Jaroslavem Svěceným, Jandranem Šetlíkem a Michalem Štípou.


 

První exkluzivní dámské operní trio Opera Divas vzniklo v roce 2015. Doménou Opery Divas je široký výběr repertoáru nejen z klasické hudby. Společné skladby si nechávají "šít přímo na tělo" a na objednávku, aby každá mohla mít prostor pro specifiku a přednost svého témbru.

Po 3 letech společného fungování přichází operní divy se svým absolutně prvním CD.

„Po milém naléhání našich fanoušků jsme se rozhodly splnit nejen jim, ale i nám sen a tak jsme natočily naše první CD“, prozradila Pavlína Senič, operní pěvkyně s jižanskými kořeny a sopránovým hlasem.

A jak probíhal výběr písní? „Po dlouhé úvaze, a především na základě ohlasů našich fanoušků, jsme vybraly to, co se našim fanouškům nejvíce líbilo na našich koncertech a čím jim uděláme největší radost. Přeci jen je to CD hlavně pro ně“ doplnila Tereza Mátlová, kterou již od září uvidíme také v představení Fantom Opery v GOJA music hall.

A co nyní tyto okouzlující dámy plánují dál a jaké chystají akce a vystoupení? „momentálně se soustředíme na křest k tomuto CD (s názvem Kouzelná noc pozn. redakce), které se uskuteční začátkem října v zámecké kapli Zjevení Páně ve Smiřících, kde jsme také CD natáčely.

Je to místo s úžasnou energií a atmosférou a už se těším, až si všichni naše CD poslechnou“ sdělila nám přední česká mezzosopranistka a sólistka Národního divadla Andrea Kalivodová. kterou můžeme znát i z představení Rusalka či Carmen z Národního divadla. Aktuálně se Andrea věnuje problematice Emy Destinové, ke které má několik koncertních vystoupení. Od května příštího roku se můžeme těšit na Andreu v představení Láska ke třem pomerančům (hrané v Národním divadle pozn. redakce), kde Andrea ztvární hlavní roli princezny Clarice.

 

Po křtu nového CD, se Trio OPERA DIVAS bude připravovat na několik koncertů a vánoční sezónu již tradičně završí velkým koncertem, letos ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice.