Světluška oslaví 15 let

Světluška oslaví 15 let

Z narozeninového koncertu Světlušky bude živě streamovat youtuber Kovy 

Michal Hrůza, Xindl X, Bára Poláková, Debbi, Jindra Polák, Zrní, Lenka Filipová, Mikolas Josef
a další hvězdy už 20. října rozezní Pražskou křižovatku v rámci benefičního koncertu Světlo pro Světlušku. Koncert je vyvrcholením sbírky na pomoc nevidomým a letos je zároveň oslavou 15. narozenin Světlušky. Jako speciální host vystoupí youtuber Kovy, který bude z call centra streamovat na sociálních sítích. Koncert živě přenáší Česká televize a Český rozhlas.


 

 

“Velice si vážíme podpory našich stávajících dárců, v letošním roce se však výrazně obracíme i k mladé generaci, která je pro nás budoucností dárcovství. Víme, že s mileniály musíme komunikovat jinak, více je vtáhnout do našeho světa a nabídnout atraktivní obsah i mimo televizní obrazovky. K naší radosti se role jednoho z moderátorů ujal youtuber Kovy, který bude současně streamovat zajímavé rozhovory s účinkujícími
i záznamy z backstage na svém Instagramu,“ přiblížila průběh večera ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

V průběhu koncertu zazní celkem osm hudebních vystoupení známých českých zpěváků, a to vždy v duetech
s nevidomými interprety. Hudební vystoupení bude navíc doprovázet smyčcový kvintet a Světluščí sbor složený z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro zrakově postižené na nám. Míru v Praze.
V Pražské křižovatce vystoupí i mladý pěvecký talent Mikolas Josef se svou písní Lie To Me, se kterou bodoval
v letošní soutěži Eurovision Song Contest. Dále Xindl X, který s kapelou Jananas složil píseň speciálně pro Světlušku a na koncertě ji společně představí. Diváci u televizních obrazovek, posluchači Českého rozhlasu
a také sledující na sociálních sítích budou moct po celý večer posílat dárcovské SMS a přispět tak do sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Ten pak výtěžek přerozdělí nevidomým dětem a dospělým prostřednictvím grantů určených například na vzdělávání, speciální pomůcky, studium či sport.

Moderátory benefičního večera Světlo pro Světlušku budou Lucie Výborná a další osobnosti, které se Světluškou v minulosti spolupracovaly. Návštěvníci a diváci se mohou těšit například na Pavla Kříže, Sašu Rašilova, Elišku Balzerovou, Kláru Melíškovou či Marka Adamczyka.

Během programu Světluška představí reportážní medailonky Den POTMĚ, kdy si známé osobnosti vyzkoušely, jaké to je, nevidět. Eva Samková si například poslepu zkusí windsurfing, Bára Poláková se bude se zavázanýma očima starat o děti a Jiří Ježek s maskou na očích pojede biketrial.

Další z medailonků představí, jak konkrétně Světluška pomáhá, tentokrát se zrakově postiženou Kačenkou S.
z Varnsdorfu.

 

 

 

O Světlušce

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít smysluplný život a cítit se užiteční.

Více na www.svetluska.net.

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JE ZDE.

 

 

Poděkování partnerům koncertu Světlo pro Světlušku 2018

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti Herbadent, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou. Děkujeme také České televizi a stanici Českého rozhlasu   Radiožurnál za přímý přenos koncertu Světlo pro Světlušku.

Scénu vytvořil architekt Tomáš Jaroš se společností SCENOGRAFIE. Hudební dramaturgii připravil  Jan Steinsdörfer. Smyčcový kvintet tvoří Veronika Panochová  - 1. housle, Kateřina Janálová – 2. housle, Hana Kostrůnková – viola, Dora Hájková – violoncello, Iva Bartoschová – kontrabas. 

Koncert by se nemohl uskutečnit ani bez dalších partnerů, kteří poskytují Světlušce zdarma nebo za symbolické částky své služby nebo produkty. Prostor Pražské křižovatky Světlušce poskytla Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Ozvučení a osvětlení koncertu zajistila společnost RENTAL LIVE. CPI Hotels a Hotel Duo poskytly ubytování nevidomým účinkujícím a interpretům.  Nášlapy a zábrany obstaral Johnny Servis. Kostýmy pro Světluščí sbor obstaraly společnosti Alex Fox a ZDM.

Občerstvení pro účinkující zajistily společnosti Cook for life, Antonínovo pekařství, Illy, Fontana, Coca Cola
a Bohemia Sekt, pro návštěvníky koncertu pak Vinařství Mikrosvín Mikulov. Zázemí pro Světluščí sbor poskytlo Národní divadlo. Identifikační náramky dodaly Identifikační systémy. O odvozy účinkujících a realizačního týmu se zdarma postaral KAR Limousine service.

Poděkování dále patří společnostem  FELCO Praha a Copy General, které pro Světlušku zajistily  tiskové materiály. Pro přepravu vybavení zapůjčila tranzitní vůz společnost ČSOB Leasing.  Děkujeme i společnosti Shameless
za zajištění crew na koncert Světlo pro Světlušku.

Na kampani ke koncertu se podílela vydavatelství ECONOMIA , CZECH NEWS CENTER, BURDA Praha, BAUER MEDIA, EMPRESA MEDIA, BORGIS, RADIOSERVIS, agentura Wave Maker, euroAWK, JCDecaux, Studio BEEP a řada dalších.