Hrajte o balíček TENA

Hrajte o balíček TENA

S únikem moči neboli inkontinencí se trápí nejedna žena. Vlastně jich je mnohem víc, než by se mohlo zdát. Zhruba jedna ze tří žen starších 35 let má v různé míře zkušenost s nedobrovolným únikem moči. 


8 % vysokoškolaček se musí s tímto problémem potýkat už během studií. Nejčastěji úniky moči trápí ženy, jejichž tělo se mění s přibývajícím věkem. Inkontinence se ale nevyhýbá ani těhotným ženám nebo maminkám po porodu.

Inkontinence se z počátku projevuje celkem nenápadně, jako pár kapek. Pokud je ale i byť nepatrný únik moči přehlížen, může se dále zhoršovat. Řešení nemusí přitom být složité. Zásadou je překonat stud a poradit se s odborníkem. Není radno s konzultací otálet. Čím dřív se ženy o svém problému poradí, tím dřív se ho bude možné zbavit nebo ho zmírnit. Podle typu inkontinence (stresové, či urgentní) a podle jejího stupně (od lehké po těžkou formu inkontinence) poradí odborník pro konkrétní pacientku nejvhodnější postup léčby. Nejjednodušší metodou léčby stresové inkontinence, účinné zejména v počátcích problému, je posilování svalů pánevního dna. I pouhých pět minut cvičení denně může inkontinenci významně omezit nebo ji dokonce úplně eliminovat. Jakmile přijdete cvičení na kloub, můžete ho trénovat kdekoliv a kdykoliv. Další možnost léčby představují různé druhy miniinvazivních operací. Při léčbě urgentní inkontinence se uplatňuje farmakoterapie.
Velkou roli hraje i úprava životního stylu.

Inkontinence vám nemusí bránit v tom, abyste žila život přesně tak, jak chcete. Když se o ní dozvíte co nejvíce
a najdete ty správné výrobky přizpůsobené na míru vašim potřebám, samovolné úniky snadno zvládnete. 

 

Dbejte na použití správných pomůcek

Podle průzkumů téměř polovina žen trpících inkontinencí řeší problémy s únikem moči zcela nevhodnou pomůckou. S vírou, že když vypadají podobně, musí mít i stejný účinek, používají ženy nejčastěji menstruační vložky. Ty jsou však pro řešení inkontinence zcela nevhodné. Moč je totiž řidší než krev a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí. Oproti inkontinenčním pomůckám nedokážou navíc menstruační vložky pohltit nepříjemný pach, který s sebou únik moči přináší. Obavy žen z toho, že inkontinenční vložky budou pod jejich oblečením vidět a bude tak odhalen problém, který se do této chvíle snažily před okolím utajit, nejsou na místě. Díky novým technologiím jsou
k dostání i pomůcky, které jsou i při zachování maximální ochrany tenké, pod oblečením nejsou vůbec znatelné a je tedy zachována maximální diskrétnost. Jsou navíc anatomicky přizpůsobené ženskému tělu, je proto možné věnovat se bez omezení všem aktivitám a užívat si opět naplno radosti ze života.

 

Novinka: inkontinenční pomůcky řady Slim – TENA Lady Slim

Inkontinenční vložky TENA Lady Slim jsou určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné ve variantách s různými absorpcemi, v různých velikostech nebo také s křidélky. Díky inovativní technologii microProtex™ poskytnou spolehlivou ochranu proti protečení. Být v suchu je důležité pro pocit svěžesti i pro ochranu pokožky. Vložky TENA Lady Slim mají hedvábně jemný povrch podobný bavlně, který okamžitě odvádí vlhkost od pokožky. Rovněž mají i systém Fresh Odour Control se svěžími aktivními mikroperličkami, které zabraňují tvorbě zápachu. Každá vložka je jednotlivě balená, je tedy možné ji snadno uložit do kabelky nebo do kapsy a po použití diskrétně zlikvidovat.

 

Více informací najdete zde: www.tenacz.cz/tenalady/vyrobky/nove-tena-lady-slim

 

Pět z vás se může těšit na balíček pomůcek TENA.

 

 

 

Výherce:
A. Kučerová, D. Skalská, L. Šírová, M. Loudová