"Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu" říká naše oblíbená Manufaktura

"Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu" říká naše oblíbená Manufaktura

Manufaktura prosí o udržitelnost


Společnost Manufaktura, výrobce tradiční české kosmetiky s vysokým podílem přírodních ingrediencí, od počátku svých podnikatelských aktivit věnuje velkou energii problematice ekologie, obalů a šetrnému přístupu k přírodě.

Nyní přichází s nápaditou kampaní „Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu“, kterou se snaží nabádat k ekologickému smýšlení i své zákazníky. Jejím hlavním motivem je hravý a originální krátký animovaný film od mladé a nadané autorky Alžběty Göbelové, který zábavnou formou upozorňuje na běžné denní činnosti, při kterých člověk často zbytečně zatěžuje přírodu. Film má prostřednictvím vtipných říkanek a animovaných scének (např. tragikomický pohřeb jednorázových kelímků na kávu, doprovázený říkankou „Plastovému kelímku, věnuj tichou vzpomínku.“) vyvolat otázky a zamyšlení: „Jde to dělat i jinak a mohu i já přispět k trvalé udržitelnosti naší krásné planety?“. Díky Manufaktuře uvidí, že ano…

 

 

„To, že k podnikání a k výrobě přistupujeme ohleduplně a s citem, abychom minimalizovali negativní dopady na životní prostředí a přispívali k jeho ochraně, je pro nás naprostou samozřejmostí. Uvědomili jsme si však také, že zvolíme-li originální přístup s prvky humoru, dokážeme díky široké síti našich prodejen a vysokému zásahu na sociálních sítích myšlenku udržitelnosti rozšířit mezi statisíce dalších lidí. Opravdu bychom si přáli, aby naše kampaň byla alespoň pro část z nich inspirující, a přispěla k zodpovědnějšímu chování. Těšíme se i na další vývoj kampaně – hodláme naše zákazníky vybízet k tomu, aby nám posílali své domácí ekologické tipy, a ty nejlepší nápady plánujeme postupně doanimovat.“ říká Bára Čechová, kreativní ředitelka Manufaktury.

Manufaktura si od počátku své existence stojí za svým českým původem a i v současnosti se snaží o maximalizaci českosti ve všech směrech. Své produkty vyvíjí a většinu i vyrábí v pražských Čakovicích, preferuje lokální přírodní suroviny, spolupracuje převážně s českými dodavateli obalů, výrobků i služeb, dlouhodobě podporuje výrobce předmětů českých lidových řemesel a dřevěných hraček, kterým tak napomáhá zajistit pravidelný odbyt a podmínky pro udržení jejich činnosti.

Kosmetické produkty Manufaktura jsou díky osvědčené kvalitě, funkčnosti a obsahu prvotřídních surovin naprosto konkurenceschopné zahraničním kosmetickým značkám, a umožňují tak i těm nejnáročnějším zákaznicím používat lokální produkty, což je jeden z mimořádně důležitých a smysluplných trendů v oblasti udržitelnosti. Produkty obsahují vysoké procento přírodních ingrediencí (většina jich obsahuje 97 – 99,5%), a díky tomu jsou snáze biologicky odbouratelné. Manufaktura se také pyšní výjimečným prvenstvím. Jako první společnost v Čechách získala jediný mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard.

Velkou pozornost věnuje Manufaktura otázce obalů. Obecně s nimi šetří, ráda využívá obaly z papíru od českých výrobců a část sortimentu (koupelové soli) dokonce umožňuje zakoupit za zvýhodněnou cenu bez obalu do vlastních nádob. Všechny lahvičky jsou vyrobeny z PETU, který je nejkvalitnějším plastem a lze jej až 50x recyklovat. 80% z nich je navíc vyrobeno s 25% příměsí recyklovaného plastu.

Aktivit na podporu přírody a zdraví planety podniká Manufaktura hodně, avšak s plným vědomím, že je stále co zlepšovat. Pracuje na zavedeních dalších EKO postupů do výroby a prodeje, pravidelně se vzdělává v oblasti ekologie, a nabyté znalosti a fakta předává i svým zaměstnancům a zákazníkům.  

 

Více informací na www.manufaktura.cz/udrzitelnost.