Slunce milujeme. Měli bychom ale chránit svoji pokožku i přírodu, která nás obklopuje

Slunce milujeme. Měli bychom ale chránit svoji pokožku i přírodu, která nás obklopuje

Opálená pleť vypadá zdravější. Už první paprsky sluníčka umí dokonale zvednout náladu
a zároveň tvoří vitamín D, který je našemu tělu obrovsky prospěšný. Slunce umí být tedy dobrý sluha, ale i zlý pán. 


Když to se sluněním přeženeme, hrozí nám spálená pokožka, nesouměrná pigmentace, předčasné stárnutí. Řešením je správný časový balanc pobytu na slunci a vhodná opalovací a po-opalovací kosmetika, která z nás udělá bohyni a zároveň ochrání prostředí okolo nás. Na oba tyto aspekty dbá při vývoji svých organických produktů česká značka Havlíkova apotéka, která již loni uvedla na trhu ucelenou Ochrannou řadu pro dospělé i děti. Letos ji rozšiřuje o novinky a uvádí na trh Pleťový krém po opalování a Pleťovou masku po opalování. Všechny produkty Ochranné řady obsahují minerální filtry, místo chemických, a tak chrání naši pokožku
i vodní říši.

 

Jak ochránit sebe i přírodu

Dlouhodobou filozofií Havlíkovy apotéky je přírodu chránit. „Když budete v létě u jezera, řeky, moře, oceánu, povšimněte si lesklého filmu, který plave na povrchu. Jde o zbytky opalovacích krémů, které se do vody dostanou pokaždé, když se krémem někdo namaže a následně se jde smočit. Každý rok do oceánů putuje až 6 000 tun nebezpečných filtrů z opalovacích krémů,“ vysvětluje Vivienne Nagy, jednatelka Havlíkovy apotéky a dále pokračuje: „Až 25 % složek obsažených v opalovacích krémech se do vody uvolní již po 20 minutách pobytu ve vodě. Běžné opalovací krémy obsahují škodlivé látky jako je oxybenzon, oktokrylen či směsice parabenů. Ty mají zásadně negativní dopad na korálové útesy, mořské řasy a ježky, mušle, ryby a delfíny, a proto je v mnoha zemích dokonce zakázané jejich používání.“

Ochranná řada z Havlíkovy apotéky obsahuje minerální filtry bez nanočástic, které pomáhají chránit ryby, vodní řasy i ostatní živočichy. Všechny opalovací emulze jsou šetrné nejen k lidské pokožce, ale také k přírodě. Dokážou pokožku účinně chránit před škodlivými vlivy UVA i UVB záření. Obsažený oxid zinečnatý a titaničitý jsou přírodní minerály, které na pokožce vytváří jemnou ochrannou vrstvu. Ta odráží sluneční paprsky a teplo. Tyto minerály se snadno rozpadají ve vodě a nemají tak negativní dopad na mořské organismy. Také na rozdíl od chemických filtrů začínají účinkovat okamžitě, a ne až po dvaceti minutách.

 

Užitečné rady pro slunění a co značí zčervenání

Jak se tedy konkrétně správně slunit? V první řadě je dobré používat opalovací produkty s minerálními filtry. Dále bychom se měli vyhnout slunci v čase, kdy nejvíce pálí, bývá to mezi 11 a 15 hodinou. Obléknout bychom si měli příjemné, světlé, bavlněné materiály a zakrýt si hlavu kloboukem či šátkem. Velmi dobré je zvyknout si na to, že opalovací krém necháme zaschnout delší dobu a až pak půjdeme do vody. Díky tomu se uvolní výrazně menší množství opalovacího přípravku do vodní říše. A od věci také nebude, když se raději informujeme
o povolené opalovací kosmetice v dané oblasti.

Pokožka naše tělo chrání před vnějším prostředím, její zdraví a rovnováha je tedy pro nás velmi důležitá. „Naše pokožka funguje jako alarm. Zčervenáním nám dává najevo, že se máme před sluncem schovat. Hnědá barva znamená, že se trápí a je už pozdě. Pokud svoji pokožku dostatečně nechráníme kvalitními krémy se správným UV faktorem, vysušuje se, ztrácí pružnost, objevují se pigmentové skvrny i vrásky a my zbytečně předčasně stárne. Stáváme se obětí tzv. photo-agingu,“ vysvětluje Vivienne Nagy z Havlíkovy apotéky.

 

UVA, UVB, minerální filtry, po čem tedy sáhnout?

Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením? UVA paprsky pronikají do hlubších vrstev kůže. Mají za následek opálení (aktivují melanocyty), ale také dlouhodobé poškození pokožky, tedy photo-aging – tvorbu vrásek, pigmentových skvrn, ochabnutí pleti. Rovněž dochází k uvolňování volných radikálů a změnám DNA pokožky. UVB paprsky pronikají pouze do svrchní vrstvy kůže. Způsobují zarudnutí a spálení pokožky. „Produkty naší Ochranné řady chrání před UVA i UVB paprsky. Minerální filtry účinně zamezují průniku záření do kůže, neboť ochranná vrstva je na kůži, zatímco chemické filtry pronikají do kůže, kde paprsky přeměňují na teplo. Filtry, které používáme získaly ECOCERT certifikaci“ dodává Kristína Bradáčová, produktová manažerka Havlíkovy apotéky.

Produkty od Apotéky obsahují velmi důležitou aktivní látku Antileukine™ 6, extrakt z mořské „zlaté“ řasy Laminaria Ochroleuca. Ta pomáhá oddálit zčervenání a podráždění pokožky vlivem UV záření. Pokožku zklidňuje a pomáhá chránit její DNA před poškozením UV paprsky, zesiluje účinky ochranných SPF filtrů, pokožku skvěle hydratuje, navíc pomáhá redukovat vrásky.

 

Žhavé novinky letošního léta

Ochranná řada obsahuje produkty na opalování i po-opalování pro dospělé i děti a je na trhu k dispozici už rok. Letos v červnu firma představuje novinky, které řadu ještě rozšíří. Jde o Pleťový krém po opalování a Pleťovou masku po opalování. Oba tyto produkty se skvěle doplňují a zvyšují kýžený efekt.

Pleťový krém po opalování je vysoce výživný krém pro regeneraci a zklidnění opálené pleti. Díky obsaženým aktivním látkám dodá pleti potřebnou péči, hloubkovou hydrataci a osvěžení. Pleť dostane vše potřebné po namáhavém pobytu na slunci, aby zůstala krásně šťavnatá. „Opalování a dlouhý pobyt na slunci jsou velmi namáhavé pro naši plet. Opalování urychluje stárnutí buněk a vede k poškozené, vyprahlé pleti s výskytem vrásek a pigmentace. Chybí jí hydratace, bývá začervenalá a prahne po vitamínech a vláze. Pleťový krém po opalování tohle všechno napraví, pleť zklidní, vyživí a dodá jí potřebnou hydrataci,“ říká Kristína Bradáčová. Krém kromě Antileukine™ 6 obsahuje dále Fucocert® pro dlouhotrvající hydrataci, panthenol pro zklidnění, nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která snadněji proniká do pokožky, kde hloubkově hydratuje a vyhlazuje vrásky
a v neposlední řadě rakytník poskytující přirozenou ochranu proti slunečním paprskům. Cena krému: 476 Kč / 30 ml. Produkt je tou nejlepší volbou na celé léto.

Pleťová maska po opalování přináší opravdové zlidnění pleti vystavené slunci. Slunění pokožku zatěžuje, pleť bývá zčervenalá, bez hydratace a výživy. Účinné látky v masce obsažené dodají pleti potřebnou vláhu, vitamíny, výživu. Jde opět o Antileukine™ 6, panthenol, nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou a navíc okurkový extrakt zvyšující hydrataci i pružnost pokožky. Okurka zmírní případné otoky a reguluje ztrátu vody. „Masku naneste večer ve 2 mm vrstvě na čistou pleť, krk a dekolt. Nechte ji působit 10 minut. Poté opláchněte a aplikujte Pleťový krém po opalování. Maska je vhodná pro každodenní použití,“ radí Kristína Bradáčová. Cena je: 407 Kč / 30 ml.

 

 

 

Havlíkova apotéka

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na bezkonkurenční kvalitě svých produktů.

Produkty z Apotéky v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. Na ingredience a jejich kvalitu, které Apotéka používá při výrobě kosmetiky, je kladen nekompromisní důraz. Lokální bylinky si sami pěstují ve vlastních eko zahradách
v Chářovicích a ty, které v Česku nerostou, získávají od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Udržitelnost je pro Apotéku prioritou. Co z přírody získá, to se jí také snaží vrátit zpět. Místo klasických obalů používají obaly z recyklovaného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Použité obalové materiály mohou zákaznice vrátit zpět do prodejen, kde se postarají o jejich recyklaci. Unikátní projekt s osivem lučních květin pro zákaznice Apotéky podporuje rozkvět českých a slovenských luk. Posláním Havlíkovy apotéky je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíte k sobě a ke svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.