Zánět močových cest? Na nic nečekejte, někdy se to samo nezlepší

Zánět močových cest? Na nic nečekejte, někdy se to samo nezlepší


Zánět močových cest se ohlašuje symptomy, které nenechají nikoho na pochybách. Bohužel se s nimi potýká nejméně jednou za život každá druhá žena.

 

Týká se to i Vás?

Bolest v oblasti močového měchýře, časté nucení na močení, byť s malým množstvím moči, pálení při močení, kalná moč někdy s příměsí krve, nevolnosti a někdy i zvýšená teplota. Zánět močových cest je postrachem mnoha žen i dívek. Přitom rozhodně není radno ho podceňovat. Opakující se akutní onemocnění může přejít do chronické fáze, a nakonec může poškodit i ledviny. Rozhodně není dobré jej přecházet.

Jak si s ním poradit?

Cystitidu, tedy zánět močových cest, způsobují bakterie, nejčastěji Escherichia coli, běžně žijící ve střevním traktu. Zevním přenosem z konečníku se mohou šířit do močových cest, kde se množí. Proto pacientky od lékaře často odcházejí s receptem na antibiotika. Lidstvo se bez jejich pomoci zatím neobejde, jenže čím častěji je užíváme, tím větší odolnost si vůči nim škodlivé mikroorganismy vytvářejí. A časem nemusí pomoci už vůbec. A to i v případě opakovaných infekcí močových cest.

Proč se to děje?

Záněty močových cest se často opakují, protože po prodělaných zánětech dochází bohužel ke změnám na sliznici močového ústrojí a na postižených sliznicích se bakterie lépe uchytí. Až 80 % žen, které prodělaly 2
a více infekcí močových cest, prodělají znovu další onemocnění.

Bakteriální biofilm

Někteří původci urogenitálních zánětů jsou schopni vytvářet takzvaný „biofilm“ a velmi dobře v něm fungovat. Život v biofilmu přináší bakteriím řadu výhod, mezi ně patří i zvýšená odolnost vůči antimikrobiálním látkám, tedy i vůči antibiotikům. Biofilmy jsou složité struktury, v nichž mohou žít bakterie jak jednoho, tak i více různých druhů. Mají různé funkce a také mezi sebou komunikují pomocí chemických signálů. Jednotlivé bakteriální kolonie i samotný biofilm je chráněn speciální tekutinou, která se nazývá „matrix“. Obsahuje řadu chemických látek a má za úkol chránit společenství před vnějšími vlivy: před antimikrobiálními látkami, UV zářením, změnou pH, osmotickým šokem a dehydratací.

Jak na ně?

Existují látky rostlinného původu, které mají schopnost rozvrátit fungování biofilmu na základě znemožnění komunikace mezi jednotlivými bakteriemi. To nakonec vede k selhání ochranných systémů biofilmu. Takovou látkou je například kyselina rozmarýnová obsažená v rozmarýnu.

Zeměžluč, libeček a rozmarýn. Jejich kombinace, respektive kombinace v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarýnové, jsou hlavními léčivými složkami přípravku Canephron® a jsou tou správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest.
Canephron® lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron® může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a bolestivých příznaků infekce.

Canephron® obalené tablety je volně prodejný lék k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.

Canephron® obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

 

Soutěžte s námi a hrajte o probiotika speciálně pro  ženy Pearls YB, které jsou určeny pro podporu zdravé úrovně kvasinek a plísní v organismu a pro posílení mikroflory sliznice pochvy a močových cest. Vhodné i pro těhotné ženy. Více informací na www.probio-pearls.cz.

Odpovězte na soutěžní otázku:

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 Výherci: D. Kopecká, J. Novotná