Dovolená se psem – jak na to?

Dovolená se psem – jak na to?

Chystáte se vyrazit „do světa“ s pejskem? Jaké jsou možné způsoby přepravy? Existují nějaká úskalí? Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi v následujícím článku. Cestujete ráda, ale nechcete opouštět svého miláčka? Ne, nemáme na mysli přítele nebo manžela, a


Chystáte se vyrazit „do světa“ s pejskem? Jaké jsou možné způsoby přepravy? Existují nějaká úskalí? Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi v následujícím článku.

Rogz1

Cestujete ráda, ale nechcete opouštět svého miláčka? Ne, nemáme na mysli přítele nebo manžela, ale vašeho pejska. Někteří psi cestování milují, jiní nenávidí. Tak jako tak, při přepravě čtyřnohého mazlíčka je nutné dodržovat některá pravidla a také je nutná náležitá výbava pro štěně či pro psa a samozřejmě psí krmivo. To vše si lze aktuálně pořídit na mnoha e-shopech jako např. na Rogz.cz. V tom by tedy neměl být problém.

Cesta autem – pejskovi ji lze značně ulehčit

Dle silničního zákona musí být pes v automobilu zajištěn, neboť by v žádném případě neměl zasahovat do řízení. K tomuto účelu slouží kupříkladu síť za přední sedadla, anebo kvalitní obojky pro psy a vodítka. Pokud totiž bude mít spolujezdec pejska neustále pod kontrolou, je po problému. Samozřejmě je nutné udělat svému čtyřnohému spolucestovateli přesun maximálně komfortní, k čemuž může posloužit dostatek vody, oblíbené krmivo pro štěňata či pro psy, případně prášky a také častější zastávky na proběhnutí.

Cestování autobusem a vlakem v zásadě není problém

V dálkových autobusech lze menší pejsky umístit v přepravce, ti větší pak musí mít náhubek a pochopitelně musí být na vodítku. A je samozřejmě nutné, aby neobtěžoval ostatní cestující. Kvalitní výbava pro štěně (viz zde) či pro psa je tedy v autobuse velice důležitá. Jestliže se chystáte cestovat vlakem a rádi se takto přepravujete v 1. třídě, tak vězte, že u Českých drah do ní můžete pouze s přepravkou, a tedy s menším pejskem. Větší pes na vodítku potom musí i s paničkou do 2. třídy.

Letecky může být cestování se psem velmi obtížné

Nejobtížnější je pochopitelně cesta letadlem. Některé aerolinky totiž psy vůbec nepřepravují, do mnoha měst se psy přepravovat nesmějí a do takového Reykjavíku si sice psa vzít můžete, ale čeká jej 14 denní karanténa. Zkrátka je dobré si dohledat všechny náležité informace. A pochopitelně takováto cesta je dosti stresující i pro psa, ačkoli u většiny aerolinek platí, že zvíře v přepravce (=menší) může cestovat v kabině. Když si ovšem pejska sebou do vzdálenější destinace vezmete, nezapomeňte mu vzít jeho oblíbené krmivo pro psy či štěňata, neboť v místě pobytu jej vůbec nemusí mít.