Rebecca Ferguson: hudební i stylová inspirace

Rebecca Ferguson: hudební i stylová inspirace

Rebecca Ferguson se narodila v britském Liverpoolu. Od malička poslouchala staré bluesové nahrávky a toužila po kariéře zpěvačky, v čemž ji její rodina plně podporovala. Když ale v devatenácti letech otěhotněla s dcerkou Lillie Mae, její plány se zhatily a její sebevědomí


Rebecca Ferguson: hudební i stylová inspiraceRebecca Ferguson se narodila v britském Liverpoolu. Od malička poslouchala staré bluesové nahrávky a toužila po kariéře zpěvačky, v čemž ji její rodina plně podporovala. Když ale v devatenácti letech otěhotněla s dcerkou Lillie Mae, její plány se zhatily a její sebevědomí se vytratilo. Rozhodla se, že se raději naplno oddá mateřství a studiu na právnické škole, během několika dalších let se jí potom narodil syn a získala titul. Přesto v ní stále dřímal starý sen živit se hudbou.

X-Factor a první deskaRebecca Ferguson: hudební i stylová inspirace

V roce 2010 se rozhodla zkusit své štěstí na britském X Factoru, který je známý pro objevení skvělých hudebníků jako Leona Lewis nebo Alexandra Burke.  Přesto, že jí byl vytýkán nedostatek sebevědomí a nadmíra sebekritiky, propracovala se až do samotného finále – skončila však těsně před branami vítězství. To ji ale nezastavilo a o rok a půl později vydala úspěšnou desku Heaven, která už je v Anglii i Irsku platinová a posbírala mnoho kladných kritik.

Rebecca Ferguson: hudební i stylová inspiraceHudba

Rebecca Ferguson rozhodně není jednou z řady tuctových hvězdiček talentových soutěží. Sama říká, že po popularitě nikdy netoužila, jen chtěla dělat to, co ji baví. Její písně, na jejichž psaní se sama z velké částí podílí, jsou na pomezí mnoha žánrů – jazzu, blues, R&B a popu. Její poměrně velký, věrný fanklub oceňuje lyričnost písní, krásnou hudbu i celkově odpočinkovou náladu, která z nich vyzařuje.

Styl

Rebecca už při prvním castingu oslnila nejen pěvecky, ale také se ukázala jako skvělá stylistka – její elegantní a přitom mladistvý styl hodně připomíná její hudbu. Ráda se obléká do černé, různých elegantních pouzdrových střihů, jemných pastelových barev, ale nebojí se ani trochu bláznivějšího detailu.

Její klasický styl můžete snadno napodobit – rafinované vrstvení, mašle, elegantní dlouhá saka či kabátky, boty v tělové nebo tmavé barvě, elegantně tvarované šaty. Rebecca prý ráda nakupuje v obchodech jako ZARA, TopShop, Promod nebo H&M. Nechte se inspirovat v galerii!

Videa: