Chcete mít krásné obočí? Poradíme vám, jak na to

Chcete mít krásné obočí? Poradíme vám, jak na to

Obočí je důležitou součástí tváře. Pomáhá dotvářet celkový výraz očí. Proto při formování obočí bychom měli být opatrní. 


 Jak si trhat obočí?

„Správné formování obočí není jednoduché a proto doporučuji se poradit vždy s kosmetičkou o správném tvaru a délce obočí.  Obočí doporučuji vytrhávat alespoň jednou do týdne., a to nejlépe  např.: vždy po sprše, či koupání. Je to méně bolestivé!“radí Simona Klučiarovská, kosmetička, studia Bomton.

Nejdůležitějším nástrojem je v tomto případě pinzeta. Ta by měla být kvalitní a ostrá.Chloupky, bychom vždy měli vytrhávat ve směru růstu. Obočí bychom měli trhat vždy zdola a jen mírně upravit z horní části. “Pokud máme chloupky velmi dlouhé, můžeme je zkrátit a sestříhat..Po čas vytrhávaní obočí si také můžeme  pomáhat speciálním kartáčkem na obočí.  Ideální tvar obočí by měl být  přirozený,“ doporučuje Simona Klučiarovská.

Každý má určitý tvar obočí, z něhož bychom měli přirozeně vycházet. Neměli bychom ho příliš zužovat, ale neměl by být ani příliš hrubý, aby nevzbuzoval dojem neupraveného obočí.

V kosmetických salonech se úprava obočí provádí pomocí pinzety, nebo pomocí teplého či studeného vosku.
“V arabských zemích je taky časté formování obočí pomocí nití, (např : Egypt.) je to avšak komplikovanější
a vyžaduje to cvik a zručnost.,“dodává Simona Klučiarovská, kosmetička, studia Bomton.

 

Domácí trhání

Pokud si chcete upravovat obočí sama bez zásahu kosmetičky, je vždy důležité dodržovat jeho přirozený tvar. To znamená, že by začátek obočí měl být v linii s vnitřním koutkem oka a chřípím nosu a konec stejně tak v linii s vnějším koutkem. Dobrý trik, jak to přesně určit je přiložit si tužku k nosu, a kde se protne s obočím, tam by mělo začínat. Mezera mezi obočím by měla být o malinko širší, než je šířka očí.

„Vytrhané obočí by mělo tvořit mírný oblouk, který by měl ale lemovat jeho přirozený tvar. Nikdy si netrhejte obočí do úzké čárky, která působí nepřirozeně až vulgárně. I u obočí platí, čím více, tím méně,“radí kosmetička Eva Novotná.

 

 

 

 

 

 

Text: Dáša Doubková
foto: pixabay.com