Dlouhé a husté vlasy během 2 hodin

Na trhu existuje několik metod, jak dosáhnout požadovaného vzhledu vlasů. Mimo kvality vlasů jsou spoje pravděpodobně nejdůležitějším kriteriem, co se týče prodlužování vlasů. Základem jsou vždy pramínky nebo vlasové pásky , které se napojují co nejblíže hlavy. Větši


Na trhu existuje několik metod, jak dosáhnout požadovaného vzhledu vlasů.

Mimo kvality vlasů jsou spoje pravděpodobně nejdůležitějším kriteriem, co se týče prodlužování vlasů. Základem jsou vždy pramínky nebo vlasové pásky , které se napojují co nejblíže hlavy. Většinou jde o evropské vlasy, které jsou našim původním nejbližší.

 

Nejznámější spoje jsou:

 

Keratinové: v místě spoje se dává malé množství keratinu pomocí tavících kleští.

Micro ring: kovové kroužky o max. velikosti 4 mm se navléknou na váš pramínek vlasů a stlačí speciálními kleštičkami.

Bond plus: pramínky jsou uchyceny k vlasům pomocí malých plastových pojítek, které se po zahřátí smrští.

Na pramínku vlastních vlasů se dá i vytvořit uzlíček a ten se spolu s prodlužovaným pramínkem vloží do zvláštní trubičky, která se speciálním přístrojem nahřeje a tím se smrští.

 

Jaká metoda je ale nejlepší?

 

Zeptali jsme se specialistky ze studia Bonton Jany Duškové, jakou metodu by doporučila.

 

„Určitě bych doporučila keratin. Na rozdíl od kroužků nebo gumiček, které jsou jen na jedno použití. Starý keratin se dá vyměnit za nový, tudíž nepotřebujete pokaždé nové vlasy. Keratin roste spolu s vlasy a navíc je k nim šetrný,“ vysvětlila nám.

 

Zajímalo nás, jak  přesně to funguje.

„Základem je nastavovaný vlas, který je stejně silný jako váš pramínek. Na konci má keratinovou složku, která se teplem roztáhne, nasadí se pod vlas a spojí se s vaším pramínkem. Spoje skoro nejsou na rozdíl od ostatních metod vidět, což u kovových spojů rozhodně není pravidlem. Vlasy působí přirozeně a navíc vlas je zdravý a živý. Když si pak přejede vlasy rukou, spoje nejsou cítit, dokonale přilnou.“

Chtěli jsme hned vědět, jaké to je v praxi. Kolegyně Linda již dlouho touží po dlouhých vlasech, a proto se s námi obrátila na odborníka Janu Duškovou, aby se podívala na její vlasy a řekla, zda by jí metodu prodloužení doporučila nebo ne.

„Vlasy mi skoro nerostou. Nevím, čím to je, ale dál než pod ramena mi prostě nedorostou. Jakmile jsem se dozvěděla o metodě prodlužování vlasů, ihned jsem se rozhodla, že to vyzkouším. Ale nevěděla jsem, co všechno to obnáší,“ přiznala se Linda, která má husté hnědé vlasy nad ramena.

První si domluvila v pražském studiu Bonton na Brumlovce informační schůzku. „Je skvělé, že se mi někdo věnuje předtím než se definitivně rozhodnu, zda prodloužení podstoupím nebo ne. Přece jen to není levná záležitost a chtěla jsem mít veškeré informace pohromadě. Navíc jsem z toho všeho měla trochu strach,“ přiznala se Linda.

Na informační schůzce se vybere správný odstín nastavovaných vlasů, aby ladil s vaším. Dá se vybírat z velké škály barevných odstínů cca 80. Pak se vybere délka nastavovaných vlasů. Jsou možnosti 25/30 cm, 35/40 cm, 55/60 cm a nebo dokonce 70 cm.

„Obvykle si nechávají dámy prodloužit vlasy o těch cca 30 – 50 cm, aby to vypadalo, co nejpřirozeněji,“říká Jana Dušková. „Pak se vybere, jaké vlasy budou ladit s vašimi. Zda rovné, vlnité nebo kudrnaté. To vše je možné,“ dodává.

Podle vašich vlasů se vybere i počet pramínků. Standardně to bývá kolem 80. Prodloužení pak trvá něco kolem 2 hodin.

Lindu, ale ze všeho nejvíc zajímalo, zda je vhodná adeptka na prodloužení vlasů právě ona.

„Prodloužení nebo zahuštění vlasů bych doporučila každému, kdo řeší  hustotou vlasů a  nebo pomalý růst . Prodloužit vlasy se dají, i když je má zákaznice příliš jemné nebo husté. Co se týče hodně poškozených vlasů, první bych se je snažila dát dohromady. Dát hloubkové a vyživující kúry a pak teprve volit možnost prodloužení. Komu bych to neodporučila, jsou ženy, které mají problémy s pokožkou hlavy. Těm bych určitě první poradila navštívit dermatologa a až bude pokožku hlavy zase v pořádku, určitě není problém s prodloužením vlasům,“ vysvětluje Jana Dušková.

 

Linda zjistila, že si vlasy může nechat bez problémů prodloužit a vybrala si vlnité hnědé vlasy v přirozeném odstínu. Ale bála se následné péče.

 „Doporučuji svázat si vlasy do lehkého copu, aby se v noci nezacuchaly,“říká Jana Dušková, která byla dokonce nominovaná i v soutěži Kadeřník roku jako Objev roku.

 „Každému, kdo má prodloužené vlasy, radím:  nemyjte si je v předklonu. Spoje by se tím  mohly zacuchat a vzniknout dredy. Raději si mýt vlasy ve stoje. Jinak v podstatě žádná omezení nejsou. K úpravě bych doporučila speciální hřeben se štětinkami a ten mít pořád u sebe. Tak 3krát denně si jím vlasy pročísnout. Štětinky jsou mnohem šetrnější než normální kartáče,“radí Jana Dušková.

Co se týče péče o prodloužené vlasy, můžou se barvit, odbarvovat, fénovat, kulmovat, ale rizika jsou stejné jako u přírodních vlasů. Pokud to budeme přehánět, vlasy si můžeme poškodit.

Text: DD