Zbavte se vaginálních infekcí jednou provždy!

Více jak 75 % žen postihne za život infekce vnitřního pohlavního ústrojí. Přibližně polovina z nich trpí obtížemi opakovaně. Vaginální infekce jsou bezesporu nepříjemnou záležitostí, která kromě snižování kvality sexuálního života může do budoucna přinést i vážn


Více jak 75 % žen postihne za život infekce vnitřního pohlavního ústrojí. Přibližně polovina z nich trpí obtížemi opakovaně. Vaginální infekce jsou bezesporu nepříjemnou záležitostí, která kromě snižování kvality sexuálního života může do budoucna přinést i vážné zdravotní komplikace.

 

„Na lavici obžalovaných“

Za nepříjemné obtíže mohou mikroorganismy kvasinkového původu a „zlé“ bakterie. Přicházejí po špičkách, v teplém a vlhkém prostředí ženského pohlavního ústrojí čekají na svou příležitost a pak se začínají množit. Vystrnadit tyto nevítané hosty je však mnohdy otázkou několika týdnů.

 

Vaginální mykóza vs. bakteriální vaginóza

To jsou názvy dvou nejčastěji se vyskytujících infekčních onemocnění. Příznaky mají téměř totožné a nastolit pár nepříjemných dnů umí obě na „jedničku“. Přece jen se však v něčem liší a to ve svém původu. Vaginální mykóza je způsobená mikroorganismy kvasinkového původu, zatímco bakteriální vaginóza, jak už samotný název napovídá, bakteriemi.

 

Hodné a zlé bakterie

Ve vaginálním prostředí se nacházejí tzv. hodné bakterie, které udržují přirozené pH a vytvářejí ochrannou „bariéru“. Při jakémkoli narušení vnitřní mikrobiální rovnováhy v pochvě, které může být způsobeno užíváním antibiotik, nevhodným intimním mýdlem, nošením neprodyšného prádla, kandidózou sexuálního partnera, příliš chlorovanou vodou v bazénech, nadměrnou konzumací cukrů či dokonce stresem, naskýtá se šance pro útok kvasinek a zlých bakterií.

 

Neustálé „reprízy“

Každá 3. žena se s vaginálními mykózami nebo bakteriálními vaginózami setkává vícekrát, jak 2x do roka. Příčinou může být nedoléčená původní infekce, porucha obranné reakce organismu či nevhodná anebo vůbec žádná preventivní opatření.

Prevence, půl zdraví

Na dámské pohlavní partie se doporučuje používat speciální mýdla pro intimní hygienu a zvýšit hygienu jako takovou. Dále je vhodné nosit prodyšné spodní prádlo, nejlépe bavlněné, omezit používání intimních vložek, často měnit ručník. Zánětu močových cest  můžete zamezit, pokud se hned po sexuálních radovánkách s partnerem dojdete vymočit.

Gynekoložka MUDr. Kateřina Koulová také doporučuje, v rámci preventivního režimu, užívat podpůrné přípravky, například FemiVaxinum Neo, který na rozdíl od konkurence pomáhá řešit nejen mykózu, ale také vaginózu. Doplněk stravy dlouhodobě příznivě ovlivňuje imunitu a výrazně snižuje pravděpodobnost opakování problému

(více na www.femivaxinum.cz)