Vášnivý polibek je jako milostný akt

Vášnivý polibek je jako milostný akt

O tom, že sex není jen vlastní milostný akt, ale také hlazení, laskání a líbání, mluví už učebnice lásky staré i několik tisíciletí.


V učebnici erotiky Kámasútře řadí její autor Vátsjájana různé aktivity milostného života do schémat. Například kombinace polibků a objetí skýtá na 64 různých variant pro milostnou předehru – od polibků lehkých
a průzkumných po „souboj jazyků“ při líbání, kterému dnes říkáme „francouzské“.

Tipy na vylepšení sexu

¨ když začínáte líbat, zkuste také jemně dráždit tváře vašeho partnera a rty mu přejíždějte podél krku ¨ nebojte se používat svého dechu, uvidíte, jak se váš partner rozehřeje, ucítí-li vaši dychtivou touhu ¨ při líbání se ujistěte, že máte rty vlhké a jemné ¨ jemně jezděte svým jazykem po partnerově krku a kolem jeho ušního lalůčku ¨ při „francouzském“ polibku otevírejte ústa pomalu, nejdříve dovolte partnerovi, aby přijal špičku vašeho jazyka (nebo naopak) a teprve při intenzivnějším splynutí zkuste jemně sát partnerův jazyk nebo opatrně okusovat jeho rty ¨ otevřete při líbání oči, přidá to na vzrušení ¨ prozkoumávejte rty tělo svého partnera, erotogenní zóny jsou především na prsou, vnitřní straně stehen a kolem pupíku ¨ líbejte tak, jak byste chtěla, aby někdo líbal vás.

Líbání – cesta ke zdraví

Líbání je nejen příjemné, ale i zdravé. Alespoň to říkají rakouští výzkumníci. Podle tvrzení profesora Johannese Hubera z Vídně přispívají časté polibky ke snižování vysokého krevního tlaku, působí proti obtížím s krevním oběhem, zlepšují hodnoty obsahu cholesterolu v krvi a celkově zvyšují kvalitu života. Důležitou podmínkou pozitivních účinků líbání však je, aby polibek trval nejméně tři minuty.

 

(mk)

Foto: www.pixmac.cz