Příjemné svalové uvolnění, pocit duševního blaha a rychlé vylučování toxinů z těla způsobí pouhé tři minuty pobytu ve speciální místnosti s teplotou až minus 160 stupňů Celsia. Kryoterapie má blahodárné účinky na lidské zdraví a patří k moderním metodám léčby ci
Příjemné svalové uvolnění, pocit duševního blaha a rychlé vylučování toxinů z těla způsobí pouhé tři minuty pobytu ve speciální místnosti s teplotou až minus 160 stupňů Celsia. Kryoterapie má blahodárné účinky na lidské zdraví a patří k moderním metodám léčby civilizačních chorob.
Mrazu se nemusíte bát. Uvnitř kryokomory je absolutně suchý vzduch, který prudce ochladí jen kůži, ale nezpůsobí snížení teploty uvnitř vašeho těla. Utlumí se nervová zakončení a vy přestanete vnímat bolest. Zlepší se funkce vašich kloubů, zmizí záněty, otoky končetin, podpoří se hojení lupénky.
Jedinečná vitalizace
Působením mrazu se v těle uvolňují hormony – zvýšenou hladinu endorfinů poznáte na výborné náladě, vyšší kortikoidy zase působí protizánětlivě. A krev, která náhle proudí ve stažených cévách pod vyšším tlakem, odstraňuje z těla toxiny.
Léčebné úspěchy ale nechtějte hned, dostavují se obvykle po čtvrté až páté návštěvě kryocentra. Proto je dobré pořídit si permanentku alespoň na deset vstupů a chodit pravidelně (ročně 2 kúry po 10–12 návštěvách). Před první návštěvou byste měla absolvovat kontrolu svého zdravotního stavu (přinejmenším krevní tlak a EKG), ale jste-li zdravá nebo v kompenzovaném léčeném stavu, pak vás mrazivá procedura nijak nezatíží.
Proč jít do kryokomory
- když vás trápí lupénka, celulitida, ekzémy, migréna, astma
- máte zánětlivé revmatické onemocnění
- bolí vás klouby, ploténky
- při osteoporóze
- trpíte-li depresemi
- při oslabené imunitě
Kdo do kryokomory nesmí
- pacienti s onkologickým onemocněním
- máte-li infekční chorobu nebo akutní onemocnění srdce
- těhotné od 3. měsíce
- lidé trpící klaustrofobií
- máte-li alergii na chlad
- lidé s otevřeným poraněním
- pacienti s extrémní hypertenzí (přes 160/110)
Kryoterapie je lázeňská terapie využívající střídání vysokých a nízkých teplot. Na rozdíl od sauny, po které se odpočívá, je po mrazivé proceduře nutné intenzivně cvičit. Tím dojde k masivnímu prokrvení kůže, vaziva, šlach i svalů a nastává bouřlivá látková výměna spojená s odplavením toxinů z těla.
Obě fáze – pobyt k komoře a následný 15minutový pohyb (rotoped, běhací pás) jsou nezbytně propojené.
Kryoterapie je cesta k trvalému zlepšení obtíží a posílení kondice a obranyschopnosti těla.
(pic)
Foto: www.pixmac.cz
Re: Extrémní mráz léčí bolesti těla i ducha
Radka (host) / před rokem 11.01.2023 05:55
Tak to bych asi nezvládla. Já zimu úplně nesnáším. Jakmile je pod 10 stupňů, tak už se těším na jaro. Já bych měla odlétat s ptáky do teplých krajin :-D . Přes zimu je mi nejlíp doma u kamen. Každý den chodím se psem na procházku, ale že bych z toho měla nějaké potěšení, to teda ne :-D . U kamen je tak hezky :-D . Koupili jsme si akumulační kamna Norsk Kleber z https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ a kolem 20. hodiny do nich naposledy přiložíme a přes noc vydrží krásně teplá a sálá z nich ještě teplo, takže tu máme teplo i ráno :-) .