Maličkosti, které mohou zničit vztah

Maličkosti, které mohou zničit vztah

Všichni víme, že vztahy nejsou dokonalé i to, že na nich musíme pravidelně pracovat. Existují však určitě „maličkosti“, které dokážou vztah postupně a zaručené rozbít. Milujete-li svého partnera pak vám jistě záleží na jeho štěstí. Často ale přemýšlíme více nad


Všichni víme, že vztahy nejsou dokonalé i to, že na nich musíme pravidelně pracovat. Existují však určitě „maličkosti“, které dokážou vztah postupně a zaručené rozbít.

Milujete-li svého partnera pak vám jistě záleží na jeho štěstí. Často ale přemýšlíme více nad svým štěstím aniž bychom si uvědomili, že tak svou velkou lásku postupně rozbíjíme…

Věčné kritizování

Koho by to bavilo? Neustále poslouchat co je špatně? Poznámky o tom, co jste (ne)udělali, co jste kam (ne)položili, nedokončili. Nebo jen co špatného jste si na sebe zrovna oblékli a jak špatně jste reagovali na danou otázkou… Uvědomte si, že věčná kritika partnera vede přímou čarou k rozchodu.

Pravidelné výčitky

Jste ukřivdění a tak to dáváte své lásce řádně najevo? Dávejte si však pozor na to, jak často se k různým křivdám vracíte. Pokud se totiž nenaučíte odpouštět a především zapomínat, pak se vám můžou výčitky nepěkně vyplatit.

Žárlivost

Tenhle bod je zřejmě každému naprosto jasný, ale občas se naskytnou situace, kdy žárlivost vyjde na povrch více, než bychom si přáli. Jestli se nejedná o pravidelné žárlivé scény, podezírání a obviňování, pak se nemáte čeho bát.

Soukromí

I když spolu žijete deset let, je potřeba dodržovat respekt vůči soukromí svého partnera. Nemůžete mu číst zprávy v telefonu ani prohlížet e-mailovou korespondenci. Jestliže to děláte, ubíráte vám oběma na pohodě a rovněž vztah směřujete k jeho konci.

Hádky

A zejména pak hádky na veřejnosti jakmile si dopřejete dvě, tři skleničky nedělají dobře. Zkuste se veřejným extempore jednoduše vyhnout. Ani hádky doma v soukromí, jestliže jsou několikrát do týdne, nedělají dobře. Zkuste svým problémům najít řešení, kompromisy nebo vyhledejte odborníka, který vám s problémy pomůže. Když už není jiné cesty a nechcete vztah zahodit, pak je potřeba hledat řešení…