Domácí wellness

Domácí wellness

Wellness. Cizí slovo, jež na nás v poslední době vyskakuje ze všech portálů nabízejících dovolené a pobyty. Víte ale, co vlastně wellness znamená a co všechno by pravý a nefalšovaný wellness měl zahrnovat? A co takhle si dokonalý wellness užít doma? 


Když se řekne wellness

Slovo wellness pochází z angličtiny a jeho doslovný překlad skrývá frázi ''cítit se dobře''. Jde tedy o jakousi cestu k souladu mysli, těla i ducha. Jde tedy o životní styl, který směřuje k fyzické i duševní pohodě pomocí péče o tělo i psychiku. K tomu abyste se cítila dobře tak nepotřebujete drahá wellness centra s vířivkami, saunami a masážemi, ale můžete si wellness dopřát i v pohodlí vašeho domova. Jak si tedy takový domácí wellness den připravit? Jak se příjemně uvolnit, načerpat energii a v neposlední řadě se ještě zkrášlit?

Krok první: Relaxační koupel

Domácí wellness začněte koupelí. Napusťte si vanu plnou vody o teplotě přibližně 32 °C a přidejte do ní esenciální oleje s vůní, která vás uklidní, pěnu, sůl nebo vaše oblíbené bylinky. Výborná je také koupel s medem a mlékem. Vše, co vás dokáže uvolnit a pomůže vám odbourat stres, je povoleno. Fantazii se meze nekladou. Koupel si užívejte alespoň dvacet minut.

Krok druhý: Zkrášlující procedury

Po uvolňující relaxační koupeli z vany nevylézejte, čeká vás totiž ještě péče o vlasy! Šampón je samozřejmostí, nezapomeňte však ani na domácí masku na vlasy. Základ masek může tvořit vejce, jogurt, med či olivový nebo kokosový olej. Další přísady vybírejte dle potřeby. Pokud vaše vlasy potřebují hydrataci, použijte při přípravě masky tvaroh, mléko nebo jogurt. Pro vlasy bez lesku zkuste masku s octem. Vlasům bez objemu pomůže pivní maska a růst vlasů podpoří kofein. Masku naneste na vlasy, nechte působit a opět jen relaxujte.

Krok třetí: Relaxace

Po opláchnutí masky se zabalte do měkoučkého županu či froté ručníku a chvíli jen tak odpočívejte. Na patnáct až dvacet minut si lehněte a zhluboka dýchejte. Pro výživu očí si na víčka můžete položit plátky okurky.

Krok čtvrtý: Peeling

Po dopočinku se pusťte do peelingu celého těla. Peeling můžete buď koupit, nebo – stejně jako masku na vlasy – vytvořit doma. Domácí peeling připravíte velice snadno z kávy, olivového oleje, skořice, cukru či oříšků. Opět máte na výběr neskutečné množství receptů, a proto neváhaje vyzkoušet vždy něco nového. Inspiraci hledejte na internetu.

Krok pátý: Péče o plěť

Po peelingu je vaše tělo příjemně zhýčkané, a proto se můžete ještě pustit do péče o obličej, který je díky koupeli správně prohřátý. Stačí na pleť nanést pleťovou masku a nechat ji působit po dobu dvaceti minut. Jednoduchou domácí masku pro regeneraci obličeje připravíte třeba z dužiny avokáda rozmačkaného na kaši. Pro mastnou pleť použijte pleťovou masku z jablka, jogurtu, medu, mleté skořice a ovesných vloček. Pro rozjasnění obličeje je vhodná bílkovo-medová maska. Připravíte ji tak, že dva bílky se lžičkou medu vyšleháte do pěny.

Nezapomeňte ani na rty! Kromě peelingu na odstranění šupinek použijte kokosový olej, který vám rty krásně zvláční.

Každá žena by si čas od času měla dopřát podobný wellness den, ať už doma či v salonu. Tak kdy si svůj wellness den uděláte vy?