Enzymatický nebo mechanický peeling, který vybrat?

Enzymatický nebo mechanický peeling, který vybrat?

SOUTĚŽ o produkty Ziaja!


Základem krásné a zdravé pleti je určitě pravidelné čištění a péče. Součástí toho je i používání pleťových peelingů, kterých je na trhu už velká spousta. Je ale potřeba vybrat takový, který z vaší pleti odstraní nečistotu, odumřelé částečky kůže a bakterie, ale zároveň ji nepodráždí a neublíží jí. Při výběru vhodného peelingu bychom se tedy měli řídit hlavně typem naší pokožky!

Mechanický peeling obsahuje jemná zrníčka, která pleť obrousí, uvolní póry a odstraní nečistoty. Pozor ale, pokud máte pokožku citlivou, mechanický peeling jí může podráždit a dokonce i poškodit. Je vhodný spíše pro smíšenou až mastnou pokožku. Peeling aplikujeme na vlhkou nebo suchou pleť a krouživými pohyby jemně masírujeme pokožku.

Oproti tomu peeling enzymatický v sobě obsahuje přírodní enzymy z ovocných kyselin např. papain z papaji, které šetrně a jemně odstraňují zrohovatělou kůži, otevírají póry a pokožku vyhlazují. Je vhodný pro všechny typy pleti, ale zejména pro pleť citlivou a suchou. Nanášíme ho na suchou pleť a necháváme působit na pokožce pár minut, podle návodu k použití. Pokožka je po použití peelingu měkčí, hladší a lépe reaguje na následnou péči, lépe absorbuje krémy a masky.

 

TIP redakce!
Vyzkoušejte peelingy od značky Ziaja - Kozí mlékoenzymatický na obličej a krk nebo Mikro peeling křemičitý.


Zakoupíte na www.ziajaprotebe.cz za 109 Kč.