Šiřme letos na Vánoce trojnásobnou radost společně s projektem Darujeme České Vánoce

Šiřme letos na Vánoce trojnásobnou radost společně s projektem Darujeme České Vánoce

Rok 2020 je oproti těm předcházejícím ve znamení celé řady nepředvídatelných změn. Jednou
z nich je i opakované uzavírání české ekonomiky, naposled teď na podzim před Vánocemi. Taky jste se těšili, jak si zajdete v podvečer na vánoční trhy, tu něco okusíte, upijete horkého svařáku
a ještě nakoupíte dárky přímo od českých výrobců? A teď se zdá, že trhům odzvonilo…


Ne tak docela. To by nebyli Češi, aby se nesemkli a společně nepřišli s jiným řešením, které se ukrývá pod názvem Darujeme České Vánoce. Díky tomuto projektu se tak podíváte na velký, byť virtuální vánoční trh toho nejlepšího od zlatých českých ručiček.

Co se skrývá za Darujeme České Vánoce?

Jednoduchá myšlenka dvou zakladatelek, Jany Kuntošové a Hanky Šormové, “Kupte letos na Vánoce alespoň jeden dárek od českého výrobce a tím šiřte trojnásobnou radost (pro obdarovaného, pro tvůrce
i zprostředkovatele – kupujícího).”
, zvedla ze židle už desítky tisíc zájemců. Vznikla FB skupina, ale pro nápor lidí a následnou nepřehlednost v inzerci se muselo vše dynamicky překopat a přijít s novým konceptem.

Projekt se tak z virtuálního vánočního jarmarku ve FB skupině pomalu přesouvá na další platformy včetně webu Darujeme České Vánoce. Ale pozor, zdaleka nezůstalo pouze u inzerce zboží českých tvůrců, zakladatelky
a jejich tým dobrovolníků začali vymýšlet různé aktivity pro prodávající a nakupující
. Na zpestření projektu, ale zároveň na rozhýbání české ekonomiky. Jednou z aktivit je například velký online adventní kalendář českých tvůrců, který bychom vám rádi představili. Díky němu snadno a ještě výhodněji vyberete dárky pro vaše blízké.

 

Adventní kalendář jako skvělé místo pro výběr pravých českých dárků

Od 16. 11. po dobu 24 dnů běží na stránkách projektu tzv. adventní kalendář českých tvůrců. Každý den se otevře jeden pomyslný pytlíček s nadílkou od zlatých českých ručiček. Zhruba 5 českých tvůrců se představí ve dnech 16. 11. až 9. 12. Každý z nich si pro vás na 24 hodin připravil vánoční nadílku u sebe na webu. Nadílkou může být doprava zdarma, sleva na vybraný sortiment či dáreček k objednávce.

Zapojení čeští tvůrci jsou z různých kategorií. V kalendáři tak narazíte na vánoční tipy od jedlých dárků přes oblečení, dekorace, kosmetiku až po dětské hračky. Na jaké značky se například můžete těšit?

Dekorace do bytu a dárky pro ty nejmenší nabízí značka Mimiwolf. Potěšit své blízké můžete personalizovanými plakáty, či milníkovými kartičkami, které pomáhají osobitým způsobem zachovat důležité momenty
s miminkem. Spolu s nimi vyfotíte dětičky při prvním jídle, zachytíte jejich oblíbenou polohu při spánku, nebo si zaznamenáte měsíc po měsíci, jak krásně rostou. Okénko Mimiwolf otvírá v sobotu 22. 11.2020.

Starší děti potěšíte magnetickými vědomostními sadami z Tuláčkova světa. Pomocí map a velké sady barevných magnetů si děti postaví vlastní svět, zahrají jednu z mnoha her této sady a tím se zábavnou formou učí poznatky o světě, ve kterém žijí. Na výběr jsou sady o Evropě a České republice.

Puaree je česká značka přírodní kosmetiky, pro kterou je výroba vášní, láskou a nekonečnou inspirací. Benefitem této značky jsou nejen viditelné účinky, ale také smyslné vůně, které vás okouzlí.

Nebo třeba značka Maia shop, která se zabývá návrhem a šitím bambusových kalhotek. Jsou velmi hebké, prodyšné a odvádí vlhkost až 4x více než bavlna. Bambus je přirozeně antibakteriální a nabízí dlouhou životnost.

A za jedlé dárky jmenujme Dobroty z Ráje. Je libo levandulový sirup, nebo si na jarní grilovací sezónu pořídíte pravou BBQ omáčku? To a mnohem více nabízí e-shop s poctivou domácí výrobou neopakovatelných chutí.

 

Je těžké nejmenovat všechny zúčastněné. Ale stačí den za dnem sledovat adventní kalendář na stránkách projektu Darujeme České Vánoce. Věříme, že virtuální tržiště českých tvůrců i jejich “předčasný” adventní kalendář vám přinesou trochu té vánoční atmosféry do domova. Kupujme letos hezky česky a šiřme radost kolem sebe i v této podivné době.