Sip & Paint party: Dokonalý plán na večer s přáteli

Sip & Paint party: Dokonalý plán na večer s přáteli


Vymýšlíte rádi originální party pro své přátelé, ale docházejí vám pomalu nápady? Co takhle zorganizovat Sip & Paint party? „Sip & Paint party“ spojuje uměleckou notu, oblíbené drinky a ve výsledku především příjemně spojí skupinku přátel. Nachystejte výtvarné potřeby a dejte vychladit lahve Bohemia Sektu. Nechte se unést pestrými barvami podzimu, nechte kouzlit bublinky, užívejte si skvělou atmosféru setkání blízkých a probuďte v sobě duši umělce.

 

Malý ateliér u vás doma

Uspořádat originální Sip & Paint party hravě zvládnete i doma, stačí vám jen pár věcí a z vašeho obývacího pokoje se rázem stane malý ateliér. Pochopitelně to nepůjde bez zásoby barev a dalších výtvarných pomůcek. Už z názvu konceptu „Sip & Paint party“ vyplývá, že se neobejdete také bez dobrých nápojů! Skvělým parťákem bude Bohemia Sekt La Fleur, jehož lahodná chuť zcela určitě prohloubí celkový zážitek ze společného večera. Intenzivní květinové aroma rozproudí vaše umělecké já naplno, k rozkvětu vaší inspirace a vášně pro umění přispěje i podoba lahve.

 

 

Pusťte se do díla!

Výhodou Sip & Paint party je, že neexistují žádná striktní pravidla. Stačí navodit příjemnou atmosféru s přáteli
a nechat fantazii pracovat. Malujte každý své unikátní dílo, nebo s přáteli vyberte společnou předlohu. Na konci večera se pak můžete vzájemně pochlubit, kdo z vás se s úkolem popasoval nejlépe. Nemějte obavy, že je třeba být dlouholetým umělcem, malování je totiž opravdu pro každého! Chybějící zkušenosti hravě nahradíte nadšením, otevřenou myslí a vlastní fantazií, která vás ve výsledku možná překvapí. Váš obraz si třeba nakonec zamilujete natolik, že si ho doma pyšně vystavíte. Možná dokonce usoudíte, že může být skvělým vánočním dárkem pro někoho z vašich blízkých.

 

Perličky, kterými překvapíte

Jako dokonalí hostitelé můžete vedle vychlazeného sektu svým hostům nabídnout i pár perliček ze světa umění:

1) Kdo byl prvním umělcem?
Nejstarší obrázky v Evropě mají podle odborníků na svědomí neandrtálci, jejichž jeskynní malby mohou být starší i více než 64 tisíc let.

2) Říjnová oslava umění
Umění má ve vyspělé civilizaci nepostradatelné místo, jelikož lidi spojuje a probouzí v nich silné emoce. Pokud uspořádáte svou Sip & Paint party 25. října, vězte, že jste vybrali zrovna datum, na které připadá Mezinárodní den umělců!

3) Oslňte znalostmi hodnými odborníka
Malby lze rozdělit podle různých kritérií, časté je dělení podle použitého typu barev. Nejrozšířenější jsou barvy akrylové, založené na vodní bázi. Zkušení umělci při tvorbě rádi používají i olejové barvy. Zajímavostí je, že na rozdíl od akrylových barev, které schnou cca 2 hodiny, může zatuhnutí olejových maleb trvat celé týdny. Taková Sip &Paint party se tak může slušně protáhnout! Někteří odborníci dokonce nepovažují některé olejomalby za zcela suché, pokud od jejich nanesení neuplyne několik desetiletí.

4) Nechte mluvit barvy
Barvy jsou všude kolem nás, proto není divu, že mají vliv na náš každodenní život. Červená v nás dokáže vzbudit energii a vášeň, zatímco zelená zmírňuje stres. Žlutá barva může vyvolat hlad, modrá je známá pro svůj opačný efekt. Věděli jste, že modrá je navíc vůbec nejoblíbenější barvou? Nebo to, že fialová je spojována s královskou hodností?

5) Nejdražší obraz světa
Umění má nevyčíslitelnou hodnotu, přesto mívá každé dílo svou cenu. Tabulce nejdražších obrazů vévodí obraz Salvator Mundi z ruky Leonarda da Vinciho, který se prodal za 450,3 milionu dolarů!

6) Olympijské medaile za umění
Olympijské hry nebyly vždy jen o fyzických výkonech. Zakladatel moderních Her, Pierre de Coubertin, byl okouzlen myšlenkou, že skutečný olympionik není jen sportovec, nýbrž také talentovaný umělec. I proto se jeho zásluhou v letech 1912 až 1948 rozdávaly pod pěti kruhy medaile také architektům, hudebníkům, malířům, sochařům i spisovatelům, a to za jejich díla inspirovaná sportem.

7) Čekání na slávu  
Někdy se dílo proslaví hned, jindy si musí na svou zaslouženou slávu počkat. Příkladem je obraz Dívka s perlou. Malíř Jan Vermeer ho namaloval už kolem roku 1665, ale největšího ohlasu se bohužel nedočkal. Zasloužený obdiv a respekt si malba totiž vysloužila až na konci 20. století.