Co vám nesmí chybět v zimním šatníku

Co vám nesmí chybět v zimním šatníku

V neposlední řadě jsou to rukavičky. Jemné kožené rukavičky s kožešinkou nebo bez, jsou absolutně nezbytnou součástí šatníku dámy. Ladit by měly s botami a mohou být v kontrastu s kabelkou.  Samozřejmě jen v tom případě, pokud kabelka ladí s oblečením. Jinak se vystav


V neposlední řadě jsou to rukavičky. Jemné kožené rukavičky s kožešinkou nebo bez, jsou absolutně nezbytnou součástí šatníku dámy. Ladit by měly s botami a mohou být v kontrastu s kabelkou. 

rs_co vam nesmi chybet v zimnim satniku3

Samozřejmě jen v tom případě, pokud kabelka ladí s oblečením. Jinak se vystavujete nebezpečí, že budete vypadat jako papoušek.

rs_co vam nesmi chybet v zimnim satniku1Boty

Co se týká bot, nemá pro nás paní móda připraveno nic příjemného. Vysoké kozačky na jehličkových podpatcích jsou stejně krásné jako nepraktické. Z materiálů převládá satén, krajka a hedvábí, z barev zlatá a bronzová. Zlaté nebo bronzové by měly být i vaše oční stíny, líčka a pokud máte dostatek odvahy, tak i šaty. Kromě jemných materiálů se nosí úplet, roláky s rukávy i bez, z kvalitních přírodních materiálů - vlna, kašmír či hedvábné vlákno vás navzdory svému pavučinkovému vzhledu dokonale zahřejí. Co se týče délky rukávů v módě je 7/8. To znamená klasická délka „k hodinkám“. Z barev si ještě můžete vybrat mezi různými odstíny hnědé, fialové, a pokud máte odvahu, můžete vyzkoušet i pistáciovou. Černá, bílá a osudová červená jsou v módě stále. Linie oděvů je čistá a střihy jsou jednoduše rafinované. Nechybí řasení a rozparky na správných místech. Všechny detaily, které zdůrazňují ženskost právě letí.

Pokud se chcete podobat Pařížankám

je důležité dokázat se nonšalantně pohybovat a užívat si života. Najděte si čas na smích a posezení s přáteli. Stresovaná žena nemůže být v sezóně zasvěcené Paříži "in". Na zahřátí si nechte nalít pár doušků "zakázaného" francouzského moku Absint a správně uvolněná možná dokážete napsat i Prévertovský verš pro svého drahého. Vůně elegantní ženy je opojná jako bohémská Paříž před 1. světovou válkou - těžká, frivolní, vzrušující. Šperk pravé dámy může být jen ze zlata, perel nebo drahokamů. Pokud se rozhodnete pro zlato, může ho být i větší kus. Ze symbolů převládají kříže a vracejí se delfíni.

rs_co vam nesmi chybet v zimnim satnikuŠedesátá léta

Pro ženy, které elegance děsí, nebo na ni zkrátka nemají věk, jsou tu stále bláznivá šedesátá léta. Pastelové barvy, džínovina, barevné ponožky do tenisek byť i k sukni. Velké šperky z bižuterie a hrubé opasky. Pokud je vám blízký tento styl, není v módě hovořit o ceně svých nekřesťansky drahých otřepaných riflí, manžestráků či bundiček. K tomuto looku se hodí kabelky s třásněmi a ulítlé boty namísto jehličkových kozaček. Rukavičky si můžete dovolit i z úpletu. Dbejte, aby byly pořádně teplé. Výbornou službu vám udělá veselý dlouhý, ale zejména teplý šál, či pončo. Líčení "bláznivého děvčátka" má být přirozené a vůně svěží, téměř letní. Text: Alice Procházková