Headlinerem třináctiminutové poločasové show 53. ročníku finále NFL, která se uskuteční 3. února na stadionu Mercedes-Benz v Atlantě, bude americká popová skupina Maroon 5. Trojnásobné držitele ceny Grammy na podiu podpoří několik hostujících umělců včetně na Grammy nominovanou superhvězdu Travise Scotta a rapera jménem Big Boi, který je členem hiphopového dua OutKast. Využijte jedinečnou příležitost a živý přenos
z letošního Super Bowlu sledujte 3. února exkluzivně od 23:30 hod. na televizní stanici Sport 1.
Losangeleská kapela Maroon 5 s frontmanem Adamem Levinem, který se zaskvěl jako hlasový pedagog ve zpěvácké soutěži NBC The Voice, dodnes na celém světě prodala víc než 53 milionů alb a 48 milionů singlů. Mezi jejich nejznámější skladby patří She Will Be Loved, This Love, Payphone, Moves Like Jagger či Don’t Wanna Know ve spolupráci s Kendrickem Lamarem. Skladba Girls Like Us, nazpívaná s raperkou Cardi B,
se dostala na první příčku hitparády Top 40.
V dobré společnosti
Maroon 5, Travis Scott a Big Boi se tak zařadí k hvězdám jako Justin Timberlake, Lady Gaga, Coldplay, Katy Perry, Missy Elliott, Lenny Kravitz, Bruno Mars, Red Hot Chili Peppers, Madonna, Nicki Minaj, The Who, Bruce Springsteen & E Street Band, Tom Petty a Heartbreakers, Prince, Rolling Stones, Paul McCartney, U2 a mnoho dalších, kteří už v poločase Super Bowlu vystoupili.
Kaepernick a protesty proti rasismu
Letošní headlineři ale za rozhodnutí vystoupit na poločasové show sklidili vlnu kritiky v důsledku přístupu NFL k hráčovi a politickému aktivistovi Colinovi Kaepernickovi. Bývalý quarterback San Francisco 49ers v srpnu 2016 na začátku zápasu během americké hymny poklekl. Podle vlastních slov tak protestoval proti policejní brutalitě páchané na Afroameričanech a množícím se projevům rasismu, jenž zesílily po příchodu Donalda Trumpa na politickou scénu. Následovala vlna individuálních protestů dalších hráčů. Kaepernick si od té doby nezahrál a nyní se soudí s NFL.
Mnoho umělců včetně hiphopera Jay-Z, zpěvaček Rihanny a Pink či raperky Cardi B na podporu Kaepernickova protestu odmítli nabídku na vystoupení v rámci halftime show. Jay-Z svůj postoj dokonce zakomponoval do textu skladby Apesh**t, kterou vydal spolu se svou manželkou Beyoncé: „Řekl jsem ne Super Bowlu: vy mě potřebujete, já vás ne“. Mezi hvězdy, které letos Super Bowl odmítly, patří i Big Boiův kolega z OutKastu, raper Andre 3000.
Cesta k supershow
Poločasová show však nebyla největší televizní událostí roku odjakživa. Po celá desetiletí v rámci ní vystupovaly vysokoškolské pochodové kapely, známí zpěváci jako Andy Williams či vzdělávací organizace Up With People se svou hudební show, jejíž cílem bylo inspirovat mladé lidi, aby měnili svět k lepšímu. Všechno se změnilo v roce 1993 díky vystoupení Michaela Jacksona na stadioně Rose Bowl v kalifornské Pasadeně, kterým si opětovně získal srdce fanoušků i trůn krále populární hudby. Během třinácti minut na velkém pódiu zazněly časti Jacksonových hitů Billie Jean a We Are the World spolu s jeho tehdejšími novinkami Jam a Black or White. Vyvrcholením představení byla výpravná verze superhitu Heal The World, během kterého pódium a schody vedoucí k němu zaplnily tisíce dětí. Jackson, jeho kapela a doprovodní tanečníci vystupovali na vlastní pódiové konstrukci vážící 12 tun a složené z 26 častí, které bylo potřeba v rámci přestávky rychle poskládat bez toho, aniž by se poškodil trávník na hrací ploše. Týmu 275 lidí nakonec složení improvizovaného podia trvalo šest minut.
Nejlepší a nejhorší
Jedno z nejlepších poločasových vystoupení bezpochyby předvedl zpěvák Prince v únoru 2007 na Dolphin Stadium v Miami Gardens. „Jeho purpurové veličenstvo“ odehrálo extravagantní show, která začala coververzí kultovní písně We Will Rock You od kapely Queen a skončila symbolicky v průtrži mračen Princeovým superhitem Purple Rain. Za největší trapas Super Bowl přenosů je považován ročník 2004, kdy Justin Timberlake nechtěně zavadil o kostým Janet Jackson a odhalil její pravé ňadro. Skandál se v médiích zapsal pod názvem „Nipplegate“ a televize od tohoto okamžiku při živých přenosech musí dodržovat pětisekundové zdržení, aby se podobné situace už nedostaly do vysílání.
O AMC Networks International – Central and Northern Europe
AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou
z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.
AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem
a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.
O společnosti AMC Networks:
Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.