Monroe nebo Longoria? Kost a kůže versus krev a mlíko!

Monroe nebo Longoria? Kost a kůže versus krev a mlíko!

Tvrdí, že ženskou má být za co chytnout. Přesto se pokaždé otočí za slečnou, která proporcionálně připomíná spíš osmiletou dívenku. Kde je tedy v očích mužů ideál ženské krásy? Napříč historií lidstva se pohled na krásu v každé etapě mění. Není to tak dáv


Tvrdí, že ženskou má být za co chytnout. Přesto se pokaždé otočí za slečnou, která proporcionálně připomíná spíš osmiletou dívenku. Kde je tedy v očích mužů ideál ženské krásy?

obliny 156813674

Napříč historií lidstva se pohled na krásu v každé etapě mění. Není to tak dávno, co milióny mužů šílely po ikonické Marylin Monroe. Podle dnešních módních trendů vyvolává její obraz rozporuplné pocity. Za co chytnout je v tomto případě bez pochyby a to dokonce na jakémkoli kousku jejího těla. Nevyjímaje oblast bříška a pasu, které, jak jistě mnoho mužů potvrdí, by měly zůstat právě těmi partiemi, jež by měly být krásně vyrýsované.

obliny 160146110Super štíhlá móda – extrém 21. století?

Podle autorů knihy Muži to rádi oblé Pierra Dukana a Zdeňka Ruckiho nebyla móda štíhlosti vyhrocena do takového extrému jako je tomu dnes. Pátrají po zlomovém bodě, který dohání tisíce žen k hladovění a připisuje další čárky mentální anorexii. „Naše doba není pravidlem, nýbrž výjimkou. Jak je možné, že předchozích osmdesát tisíc pokolení oblé tvary zapáleně a vášnivě obdivovalo, muži na nich mohli oči i dlaně nechat, a pak přišlo pár generací, které si tento výdobytek dovolily zavrhnout? Jak je možné, že se naše civilizace nevědomky sklání před módním diktátem, který z mužů dělá zženštilce a z žen mužatky?”

Co muž, to touha po oblinách…alespoň podle obliny 89339552Dukana

Ten, kdo chce prosadit ženské oblé tvary, pak vypadá, jako naprostý blázen. Přitom mají být muži k obdivování oblin podle autorů přímo předurčeni: „Muži jsou takto přírodou "naprogramováni". Samčí příslušník našeho živočišného druhu tváří v tvář představitelce opačného pohlaví vnímá křivky jejích ňader, linii jejích očí a rtů, trojúhelník ohanbí a charakteristicky oblé tvary stehen a pánevní oblasti. Chce vdechovat vůni její kůže, šíje a podpaží a přímým dotykem se přesvědčit o pružné poddajnosti jejích boků a prsou. Všechny tyto signály jsou pro muže nepostradatelnými přísadami onoho čarovného biologického koktejlu, kterým je přirozená ženská krása.”

Pohledem našich mužů

Vybrali jsme proto fotky žen, které splňují kritéria podle autorů knihy “Muži to rádi oblé” a typické krásky s postavami modelek a vyrazili na malou obhlídku městem, abychom u mužů zjistili, jak to s krásou tedy vlastně je.

eva mendes13x pro tvary

Radek, 42: Modelky jsou krásné na fotkách nebo na molech. Je to jejich práce a jako fotograf můžu potvrdit, že se dostávají před prací dlouho do formy. Takže například před přehlídkou nebo focením na obálku drží kruté diety a potom, pokud nemají anorexii, zase začnou normálně jíst. Už jen proto bych s žádnou modelkou nevydržel. K lásce patří jídlo a k jídlu obliny, které mám osobně moc rád. Mně se nejvíce proto líbí Eva Mendes. David, 21: Nemám rád obézní holky, co snídají, obědvají a večeří ve fast foodu. Ale zase druhý extrém, kdy holka nejí a jen se sleduje v zrcadle, to je taky horor. Mám sice rád štíhlejší ženy, ale jakmile někde vykukují kosti, není to nic pro mě. Všeho s mírou. Postava Marylin Monroe nebo Evy Mendes mi přijde zcela v pořádku.marylin monroe Jan, 31: Chodil jsem s vyhublou holkou i s pěkně oplácanou. Na obou případech bylo fajn, že svoje tělo nijak zvlášť neřešily a to je, myslím, důležité. Pokud žije žena zdravě a je šťastná, projeví se to i na jejím vzhledu a od toho jsme tu také my, abychom ženy šťastnými činili. Pěkné kypré tvary nejsou vůbec na škodu, pro mě jsou obliny rozhodně sexy!  Dávám palec nahoru Marylin i Eve Mendes.

3x pro štíhlost

Honza, 34: Mám rád drobné typy dívek. Líbí se mi, když jsou hodně štíhlé. Ale zase ne tak, aby to bylo na úkor mizejícího pozadí nebo pánského hrudníku. Za mě jednoznačně Eva Longoria. Petr, 39: Myslím, že jde spíše o proporcionální rovnoměrnost. To znamená, že pokud je maličká, měla by být štíhlá jako Eva Longoria, pokud je naopak vyšší, může si dovolit být zaoblenější viz. Eva Mendes. Vše musí mít svůj protipól. Když má slečna větší zadeček, ale k tomu rovnoměrně i větší prsa, všechno je v pořádku. Nesmí k tomu mít ale například ještě břicho a tlustá stehna. To už by se mi nelíbilo. Stejně tak nevypadá dobře, pokud má velký zadek a žádná prsa nebo kostnatý zadek bez jakéhokoli tvaru a k tomu jakkoli bujný dekolt, který ji v tomto případě už nezachrání. Martin, 41: V každém případě jsem proto, aby byla slečna štíhlá, ale do takové míry, aby se z ní nevytratila ženskost. Marylin Monroe je už příliš oplácaná, Keira Knightley zase moc hubená. Nelíbí se mi ani typ Eva Mendes. Respektitve si myslím, že by vypadala rozhodně lépe s pár kily méně. Proporcionálně je pro mě nejkrásnější Eva Longoria.

eva longoria1

Okamžik pravdy

Všichni muži označili za velmi sexy právě Evu Longoriu – typického drobínka sotva dosahujícího 160 centimetrů, ale s postavou bez chybičky. Velmi ji ale konkurovala i Eva Mendes a že by patřila zrovna na špici hitparády štíhlosti? Právě naopak. Minimálně zadeček, setehna a poprsí má přinejmenším pěkně tvarovaná. Takže co si z toho odnést závěrem? Muži mají obliny rádi, ale pozor – jen na správných místech! Takže oblé pozadí ano, oblá prsa samozřejmě, že ano. Oblé bříško? Ani náhodou!  Oblá stehna? Nevadí! Prý lepší, než kostnatý zadek! Text: Jana Tobrmanová