Jak vylepšit vztah s Vaší dcerou? Máme pár tipů.

Jak vylepšit vztah s Vaší dcerou? Máme pár tipů.

Říkáte si občas, kam se poděla ta malá roztomilá holčička, pro kterou jste bývala celým světem? Máte pocit, že jste se se svou dcerou odcizila a ráda byste váš vztah zase posílila a obnovila to krásné mateřské pouto, jaké jste mívaly, když byla ještě dítětem? Najít si c


Říkáte si občas, kam se poděla ta malá roztomilá holčička, pro kterou jste bývala celým světem? Máte pocit, že jste se se svou dcerou odcizila a ráda byste váš vztah zase posílila a obnovila to krásné mateřské pouto, jaké jste mívaly, když byla ještě dítětem? Najít si cestu k mladé slečně, s níž zrovna cloumají hormony a první lásky, není zrovna jednoduchou záležitostí, ale pokud si najdete dostatek času na strávení společných chvil se svou dcerou, máme pro vás několik tipů, jak tyto chvíle prožít naplno a tak, aby bavily i ji.

mom-and-daughter

Společné domácí práce

Pod pojmem domácí práce se každému teenagerovi vybaví hlavně uklízení a to nemá rád snad nikdo, zejména v tomto věku. Takže košťata a mopy ne! Jídlo je to, co odstraní všechny chmury. Naučte svou ratolest vařit, pokud už vařit umí, rozšiřte její kulinářské obzory složitějším jídlem, buďte spíše trpělivým rádcem a ji pasujte do role šéfkuchaře, určitě jí pak vaření bude bavit více. Upečte společně dort ke kávě, kterou nakonec společně vypijete a proberete u toho i pár důvěrnějších záležitostí. Pokud bude namítat, že ji motání se v kuchyni moc nebere, zkuste nadhodit, že nově nabytými zkušenostmi může ohromit svého přítele a takové dovednosti se nikdy neztratí, obzvláště pokud se kasá tím, že chce být co nejdříve dospělá a soběstačná.

Nakupování smutky zahání

mother and daughter lie on the grass and smile 2

Tíží-li vás v peněžence přebytečných pár stovek navíc, vyrazte si spolu s dcerou do nějakého z obchodních center za nákupy. Nemusíte jen lítat mezi stojany s šaty, zajděte i někam posedět na koktejl či chlebíček. V žádném případě nevnucujte dceři svůj styl, tričko, které se líbí vám a máte pocit, že by na ní vypadalo neodolatelně, se nemusí líbit jí a nějaké dohadování může pohodu mezi vámi zcela zničit. Pokud jste otevřená trendům, kupte si do šatníku obě stejný kousek.

Chipsy a filmy

Je pánská část rodinného osazenstva pryč z domu? Ideální příležitost uspořádat holčičí večer ve dvou. Udělejte společně dobré jídlo, chuťovky, otevřete dobré víno nebo vaječný likér (jednou se to nezblázní) a vyberte společně nějaký film nebo seriál, který bude bavit vás obě. Můžete se spolu smát a hlasitě komentovat absurdní scény či pobízet nesmělé aktéry filmu k prvnímu polibku, hlavně se uvolněte. Zapalte pár aromatických svíček, zabalte se do pyžam a hoďte nohy na stůl, ukažte dceři tu druhou část vašeho já – neuspěchanou a usměvavou, tak vás bude mít určitě o mnoho raději.

Jak posilujete vztah s dcerou vy? Napište nám!