Lyže vás neberou? Utečte za sluncem na Kanáry!

Lyže vás neberou? Utečte za sluncem na Kanáry!

Pokud vám třeskuté mrazy nenahrávají do noty, zajeďte si prohřát kostru a peníze od Ježíška proměnit na zážitky, co si budete pamatovat už napořád. Sbalte plavky, opalovací krém                 a sluneční brýle, zatímco druzí oblékají čepice, šály a rukavice. Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria a Lanzorote čekají, až je objevíte!


 

Papagayo - Lanzarote, canary islands, Spain:

Kanáry: Čtveřice ostrovů a každý je jiný, krásně je však na každém z nich!

Dříve se na Kanáry dostali jen ti, co si neváhali notně připlatit, dnes je můžete procestovat doslova za hubičku. Před tím ale než se tak stane, na vás čeká to nejnáročnější, rozhodnout se, na kterém z ostrovů budete relaxovat, fotit selfie a postovat je na sociální síti (přece abyste nakrkli ty, co dřepí doma na zadku a mrznou).

 

Tenerife: Zeleň, modrý Atlantik a špička vulkánu zapadaného sněhem!

Tenerife si zamilují ti, co holdují aktivní dovolené, sopka a největší vrchol zároveň Pico del Teide vás totiž nenechá tvrdnou na plážovém lehátku zabořeném v temně černém písku. Tenerife to je zeleň na každém kroku, burcující vlny Atlantiku a turisty milovaný Loro park, kde uvidíte představení s kosatkami.

 

A volar - Kitesurf en la playa de Flagbeach, Fuerteventura, via Flickr.

 

Pláže jako v Karibiku - Fuerteventura!

Opakem je romantická Fuerteventura, kde si budete připadat jako v Karibiku – nekonečné pláže s bezkonkurenčními západy slunce, zkrátka romantika jako z filmového plátna a navíc široko daleko ani živáčka - jenom vy dva, šumící moře a azurová modř na obloze.

 

Nekonečná zábava na Gran Canarii

V případě, že místo romantické samoty preferuje bary, hudbu a diskotéky do ranních hodin, odleťte na Gran Canarii. Tady si ale nenechejte ujít písečné duny a pláž Maspalomas.

 

Playa de #Papagayo #Lanzarote #islasCanarias:

L jako Lanzarote: Láska na první pohled

A nakonec Lanzarote, kde nadaný umělec César Manrique zanechal fenomenální architekturu, ale to ještě není všechno, místní příroda vás bude nábadat k tomu, že přesně tak působí měsíční krajina. Sopečná činnost, která je všudypřítomná, změnila ráz ostrovu k obrazu svému. Zrak necháte na gejzírech, co v horizontu několika minut vystřikují proudy vody.

 

Tipy na cestu!

Počíhejte si na výhodný lást, sbalte se dopředu a jakmile padne cena na zvolený ostrov, natáhněte se po zájezdu. Uspořenou částku můžete dát za výlety, které nejsou zrovna nejlevnější. Ceny za poznání však srazíte tím, že vyrazíte s místními. Nemusí se obávat zdravotních rizik, i když jste blízko Afriky, tak Kanáry jsou vlastně Evropa, přesněji Španělsko. Let trvá cca 4,5 - 5 hodin, záleží jaký ostrov si vyberete a také odkud letíte.
Do  rozpětí od 12 000 – 15 000 Kč se bez problémů vejdete, přesně tak se totiž lásty na Kanáry pohybují.

Nemusíte se obávat zdravotních rizik, i když jste blízko Afriky, tak Kanáry jsou vlastně Evropa, přesněji Španělsko. Stejně si však pro jistotu před cestou sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

 

 

 

 

 

pinterest.com