Recept jak přežít rozchod!

Recept jak přežít rozchod!

Ten, který se chystá opustit, přemýšlí jak ; ten, který je opuštěn to zas tak černě nevidí.
Jak se tedy správně rozejít, aby se ani jeden z vás netrápil?


Předně je důležité si říci, že následující body platí u těch, kteří se rozchází proto, aby nebránili partnerovi ve štěstí a zároveň se cítili uvolněněji a sami poznali, co vlastně chtějí. Nikde není napsáno, že se k sobě třeba za pár let nemusíte vrátit nebo že nezůstanete nejlepšími přáteli. Důležité je mít nadhled a vzájemně se neobviňovat.

1. Vysvětlujte

Když doteče poslední kapka pomyslného poháru a vy se rozhodnete k rozchodu, určitě proto musíte mít pádný důvod. Jestliže jste až dosud měli k partnerovi důvěru, zkuste mu vše vysvětlit. Popište mu, co se mezi vámi změnilo, co bylo dříve lepší a po čem vlastně toužíte a nemáte.

2. Neobviňujte

Klidný rozchod je nejlepší pro oba partnery. Každý se s ním sice bude muset vyrovnat sám, ale rozhodně ani jeden si nebude dělat hlavu z toho, že zrovna díky němu vztah ztroskotal. Za chyby mohou dva a křivým obviňováním a vyčítáním se situace stejně nespraví.

3. Nenechte se přemluvit

Pokud se na pokračování vztahu necítíte, nenechte se od partnera přesvědčit, že se láska mezi vámi vzkřísí.
I přátelství se časem může přeměnit na pevný vztah.

4. Přemýšlejte

Zapřemýšlejte nad tím, co jste s partnerem společně zažili, co vám vadilo a co bylo hlavním důvodem
k rozchodu. Uvědomte si vlastní chyby, kterých jste se dopustila a snažte se je v příštím vztahu neopakovat.

5. Odreagujte se

Člověk si bez partnera bude za nějakou dobu připadat sám. Neohlížejte se na přátele s tím, že budou stále řešit, že jste udělala životní chybu. Užívejte si volna a vyrazte s nimi na párty či na dovolenou. Zkrátka dělejte vše, na co jste v posledních měsících neměla čas.

6. Vypovídejte se

Pokud víte, že rozchod nepřebolí sám, svěřte se kamarádce, která vás oba dobře znala a dokáže vás utěšit.

7. Myslete pozitivně

Jeden vztah končí, druhý začíná. Nehledejte na starém vztahu pouze negativa. Určitě jste se spolu měli skvěle. Skřípání a nedorozumění je přirozený proces, a pokud si dva lidé nerozumí, je rozchod nevyhnutelný.

8. Nechvátejte do nových začátků

Nevrhejte se na truc do nového vztahu, pokud jste se ještě nevypořádala s tím předcházejícím. Nejen,
že nezapomenete, ale navíc se oba budete trápit.

9. UKLIĎTE

Ukliďte všechny věci, které vám připomínají partnera, kterého jste opustila nebo který opustil vás. Nemusíte je vyhazovat, pokud na jejich pořízení máte krásné vzpomínky.

10. Vzdělávejte se

Zkuste se s rozchodem vypořádat také čtením psychologických knih, kde najdete zaručené typy, jak se vrátit do „původní kůže“ a nastartovat tak lepší život.