Co patří k dokonalé ženě: Pevné a vytvarované pozadí

Co patří k dokonalé ženě: Pevné a vytvarované pozadí

Sexy zadek není zadarmo!

Bohužel, pokud nehodláte investovat „majlant“ do plastické operace a neumíte čarovat, budete se muset smířit s tím, že pevného a smyslně tvarovaného zadečku dosáhnete jedině cvičením. Ale bez obav... Je to legrace! 


 


1. Rozpalte tělo

Rozehřívací rozcvička je základ. Je fuk, jestli si protáhnete svaly na rotopedu, chodícím pásu, běháním kolem domu nebo svižným tancováním v obýváku (cca tři až čtyři písničky).

2. Nenáročný „skorodřep“

Po zahřívací přípravě se mírně rozkročte, pokrčte nohy v kolenou, předpažte a ruce spojte dlaněmi k sobě. Pánev a celý zadeček se pak snažte propínat co nejdále, střídavě dozadu a k zemi. Opakujte cca 25 x.

3. Kočičí protahování

Pokračujte cvikem, který znáte určitě už od školky. Klekněte si na zem, a pak jako kočka propněte záda (hlava je v protažení s linií páteře). Opět mějte předpaženo a spojené dlaně (ruce jsou na zemi). Následovně plynule 20 x po sobě zvedejte nejprve jednu a pak druhou nohu (chodidlo směřuje ke stropu). Levé ani pravé koleno nikdy nepokládejte úplně na zem.

4. Cik Cak

Další krok je v podstatě stejný jako předchozí, jen překládáte levou nohu na pravou stranu a pravou zase na levou.

5. Kmitání

Stále platí stejná poloha, jako v předchozích dvou bodech. Teď ale nohu po zvednutí nevracíte ihned zpátky,
ale levou i pravou uděláte ve vzduchu 15-20 krátkých kmitů nahoru a dolů (opakujte 10 x  na každé nožce).

6. Klíč k dokonalosti – guma

Cvičební guma není drahá a s její pomocí si můžete vytvarovat paže i lýtka. Především je však tím správným nástrojem, díky němuž budete mít super sexy pozadí! Stačí se rozkročmo postavit a gumu natáhnout mezi nohy v úrovni kotníků. Pak už jen každou nohou střídavě provádíte plynulé „výkopy“ do stran.7. Step touch s gumou

Aerobní klasika – mírný rozkrok a pak jednou nohou vykročit, druhou přisunout a totéž i na druhou stranu. Důležité je dbát na to, aby byla guma stále natažená.

 

TIP: Tajný recept při sedavém zaměstnání

Pokud máte sedavé zaměstnání a ne příliš „free“ pracovní prostředí, abyste tam mohli cvičit nebo se protahovat, zkuste si na židli poposednout tak, že přesunete váhu na spodní část stehen (pod zadečkem). Oba hýžďové svaly musí být mírně zdvihnuté nad židlí (tedy nezatížené). Pak už jen střídavě zatínejte nejprve pravou „půlku“, pak levou a nakonec obě dohromady. Čím častěji to budete opakovat, tím snadněji vám to půjde a o to hezčí zadeček budete mít...

 

 

Text: Ela Procházková