Holky, zajdeme na jedno?

Holky, zajdeme na jedno?


Pivo prý vynalezly ženy. A víte jak? Omylem. Při skladování nějak napršelo do obilí a ženám vzniklý kvasný mok úžasně zachutnal… 

Ženy si čím dál častěji dopřávají sklenku piva, a dobře dělají. Svým bohatým obsahem vitaminů a minerálů prospívá zlatý mok právě ženskému organismu. A tak není divu, že ho kdysi vynalezly a pily jen ženy. Teprve před dvěma sty let nám tenhle zdravý nápoj muži ukradli a dokonale si ho hromadným pitím přisvojili.

Rostou po něm prsa?

Čím nám pivo prospívá? Především rostlinnými estrogeny v chmelu. Proto se tvrdí, že po pivu „rostou prsa“.
I když tohle zrovna pravda není, s těmi estrogeny ano. Pivo totiž začne ženám chutnat často až v přechodovém věku, kdy přirozeného estrogenu začíná ubývat. Ze statistik vyplývá, 45 % žen pivo pije, ale dáváme přednost spíše tmavým, karamelizovaným, tedy sladším druhům.

Tloustne se po něm?

Ba naopak, pokud si ovšem nebudete pivo dopřávat jako drogu. Sklenice suchého bílého vína obsahuje
v průměru 131 kalorií, což je o 46 více než stejný objem piva se svými asi 85 kaloriemi. Kdo tedy vymění víno za pivo (ovšem musí vypít stejný objem), může omezit příjem kalorií a zhubnout. Pivo je pro další srovnání méně „energetické“ než stejný obsah jablečného džusu. Nicméně když budete pivu holdovat intenzivně, kila opravdu nabírat můžete. Jeho hořké chmelové látky, které organismus uklidňují a podporují i vylučování žluče, působí příznivě na trávení. Pivo tak povzbuzuje chuť k jídlu. Po pivu samotném se tedy nepřibírá, ale může podpořit vyšší příjem jídla. Po celá léta bylo pivo očerňováno jako nápoj způsobující obezitu. Hlavním zdrojem kalorií
v alkoholických nápojích je ale alkohol sám. Čím méně ho je, tím lépe. Proto v posledních letech také prudce vzrůstá spotřeba nealkoholického piva.

 

 

 

 

(es)